6 tajemství královny Alžběty a její dlouhověkosti 

Královna Alžběta se stala nejdéle vládnoucím monarchou na světě. I její matka se dožila úctyhodného věku, ale anglická královna letos oslavila již 96. narozeniny a stále je na trůně. Co stojí za její vitalitou?  

Genetická výbava je na její straně 

Dlouhověkost zdědila po své mamince. Královna matka se dožila úctyhodných 101 let. Genům vděčíme nejen za naše zdravotní nastavení, ale také za vzhled, vlastnosti a inteligenci. Samozřejmě je jen na nás, zda je využijeme ve svůj prospěch, nebo se nebudeme o nic starat.  

Stále v zápřahu 

Události z pohledu státníka mají vždy dostatek motivace k tomu, abychom byli činní. Královna dosud nepřestala pracovat. Angažuje se nejen při státnických návštěvách, ale také při dalších povinnostech. Podle vědeckých průzkumů se nám při stále aktivním životě daří mnohem pomaleji stárnout. Mozek je stále zapojen, což je skvělé. 

Ať žijí ryby! 

Anglická královna má v oblibě ryby. Její oblíbenou svačinou je sendvič s lososem, pokrmy z ryb se v jejím jídelníčku vyskytují skutečně často. Mořské ryby často obsahují omega-3 mastné kyseliny, které snižují riziko srdečních chorob. Mořské ryby se starají i o to, abychom náš mozek ochránili před vznikem demence.  

Životní styl jí můžeme závidět 

Královna si nepotrpí na nezdravá jídla. S cigaretou byste ji viděli marně, stejně tak v oblasti konzumace alkoholu je velmi opatrná. Životní styl se na její dlouhověkosti podepisuje velmi pozitivně. Kromě běžných režimových opatření si královna prý také hlídá svůj spánkový režim.  

Každý den na procházku 

Anglická královna se snaží chodit se svými psíky corgi každý den na procházku, a to i v takto úctyhodném věku. Ve jejím itineráři byste naopak nenašli cvičení ve fitku, kterému se opravdu nevěnuje. Ráda se projíždí na koni. 

Královna si také každý den dopřává čaj o páté. Zde se jedná o kvalitní zelený čaj. Ten je velmi známým antioxidantem.