Vězeňské prostředí táhne. Snímky, které stojí za vidění

Máte před sebou volný večer a přemýšlíte nad tím, čím ho strávíte nebo jak ho strávíte? Zhlédnout skvělé filmové snímky nebo řadu dílů seriálů se jeví jako skvělý nápad, zejména pokud venku kraluje chladný podzim nebo ještě chladnější zima. Zatímco mezi ženami jsou oblíbené romantické snímky, u mužů vyhrávají spíše filmy a seriály z vězeňského prostředí. Prozraďme si několik skvělých, které vás vtáhnou do děje prakticky ihned. 

Orange is the Nex Black 

Streamovací platforma Netflix přišla v posledních měsících s řadou jedinečných snímků, mezi které patří i velice oblíbený seriál z prostředí ženské věznice nazvaný Orange is the New Black. Tento seriál oslovil nejen diváky, ale také předsedy mnohých soutěžních komis, protože získal opravdu hromadu cen.  

Je sice pravdou, že si seriál nenašel takové kvantum diváků, jako například Hra o trůny, ale řadí se k tomu nejpopulárnějšímu, co na Netflixu bylo kdy vysíláno. 

Zelená míle 

Pokud se od seriálů na chvíli odkloníme a přejdeme do světa filmů, za zmínku stojí Zelená míle, která je sice už kouskem trochu starším, zato stále dobrým. Černoch jmenující se jako kafé, jehož jméno se jenom jinak píše, si získal miliony lidí po celém světě a i po těch letech, během kterých bylo natočeno mnoho podobných snímků, si stále obhajuje přední příčky v žebříčku oblíbenosti. 

Zelená míle je filmem, který ukazuje bezpráví při čekání na trest smrti. Film je právě kvůli této tematice velmi mrazivý a vlastně i smutný. 

Vykoupení z věznice Shawshank 

Stejně kvalitním filmem je i Vykoupení z věznice Shawshank, který stejně jako výše zmíněný snímek obývá přední příčky žebříčků nejoblíbenějších filmů. A i po těch letech, co je film natočen, se stále označuje za to nejpovedenější, co kdy bylo natočeno! A ano, opět se odehrává ve vězeňském prostředí.