Věděli jste, že vlasy prozradí víc, než chcete? Odhalí nemoci i stravovací návyky

Jak vypadají vaše vlasy? Jsou krásné, lesklé a plné života? Nebo jsou naopak zničené, vypadávají a jsou slabé? Každý člověk by si měl uvědomit, že vlasy jsou součástí našeho vzhledu a že i ony se podílí na tom, jaký dojem vykouzlíme. Pravdou však je, že vlasy jsou také to, co o nás mnoho prozradí. Věděli jste, že vlasy o vás prozradí třeba nemoci nebo stravovací návyky?  

Pokud vás trápí zhoršená kvalita vlasů, měli byste se nad tímto problémem pozastavit. Tělo vám totiž tímto dává najevo, že se s vámi něco děje, že něco tělu nesvědčí. Důvodem špatných a nekvalitních vlasů může být nejen kosmetika, která působí na pleť agresivně, ale také to může být signál, že špatně jíte nebo že vaše tělo sužuje nějaká nemoc.  

Možná vám chybí vitaminy 

Vypadají vaše vlasy poškozeně a neustále vypadávají? Možná je problém v tom, že vám chybí vitaminy. Buď vám může chybět vitamin A, který je silným antioxidantem a který chrání kožní buňky proti volným radikálům. Chybět může také vitamin C, jenž podporuje cirkulaci vlasové pokožky a taky umí detoxikovat organismus. Poškozené vlasy signalizují, že chybí vitamin E, ten dokonce bojuje proti stárnutí a podporuje regeneraci pokožky. Chybět může i vitamin B, který je nepostradatelností pro vlasy.  

Pijete hodně vody? 

Smutné, poškozené vlasy mohou být signálem toho, že je váš organismus dehydratovaný. Proto se nabízí otázka, pijete dostatek vody? Dodržujete pitný režim? A pokud ano, co konkrétního pijete? Pamatujte, že se do pitného režimu počítá naprosto všechno – alkohol, bublinkové nápoje, dokonce i mnohé vodnaté ovoce či zelenina. Pitný režim by se však měl skládat zejména z obyčejné vody, případně ovoce a zelenina je také skvělá. Vyhněte se alkoholu a bublinkovým nápojům 

Vlasy odhalí i mnohé nemoci 

Poškozené vlasy mohou říkat, že tělo sužuje nějaká nemoc. Vypadávání vlasů signalizuje alopecii, lupy nemusí být lupy, ale seboroická dermatitida.