Čtyři nejnavštěvovanější strojírenské veletrhy, které se konají každý rok

O strojírenství se už dávno netvrdí, že je to tahoun české ekonomiky. Dnes se za tahouna české ekonomiky považuje něco zcela jiného. To však neznamená, že se strojírenství zmiňovaným tahounem české ekonomiky po letech stát nemůže – může, ovšem pravdou je, že by museli firmy podle odborníků investovat do moderních technologií, které by je mohly zase vynést ke světové špičce. Do moderních technologií však neinvestuje každá společnost, firma MSC MetPro, a. s. je jednou z mála. Zde se materiál tryská nebo třeba rovná. 

Je však třeba konstatovat, že každým rokem je trendem ve světě strojírenství něco zcela jiného. Pokud se chtějí české strojírenské firmy dostat ke světové špičce, měly by pravidelně navštěvovat různé veletrhy, kde se dozví, do čeho konkrétního se vyplatí investovat a do čeho nikoli. Prozraďme si několik strojírenských veletrhů, které se řadí k nejnavštěvovanějším. 

Mezinárodní strojírenský veletrh Brno

K nejvýznamnějším průmyslovým veletrhům ve střední Evropě se řadí rozhodně Mezinárodní strojírenský veletrh Brno. Jedná se o velký veletrh, na kterém se mluví jak o průmyslové automatizaci, tak o strojírenském a elektrotechnickém průmyslu. 

Euromold

Během října se koná v Německu zajímavý veletrh nazvaný Euromold. Jedná se opět o mezinárodní veletrh, kde se setkáte s výrobou forem, modelů, také s výrobou nástrojů nebo s vývojem různých produktů, nejen těch strojírenských. 

Motek

Velice důležitým a populárním veletrhem je veletrh Motek, který se řadí mezi přední světové události v oblasti strojírenství. Každým rokem pojednává hlavně o automatizaci výroby, také o obrábění, manipulační technice nebo třeba o celém procesním řetězci. 

ITM Polska

Červen patří mezinárodnímu polskému veletrhu ITM Polska, který patří k největším svého druhu ve středí i východní Evropě.