Trápí vás viróza? Dostanou vás z ní bylinky. Jaké?

Virózy a nejrůznější nemoci nás nepotkávají jenom během zimy, ale je to věčný problém celého roku. Pokud patříte k lidem, kteří jsou náchylní k nemocem, nachlazením nebo k jednodenním virózám, měli byste trochu zpozornit. Chybu děláte především v případě, pokud je všechny léčíte klasickými léky z lékáren. Raději byste měli přistoupit na přírodní léčbu, která vašemu tělu nijak neškodí. Kromě superpotravin byste měli vyzkoušet bylinky, jelikož ty dokážou virózu zahnat rychlostí blesku. Otázkou ale je, jaké konkrétní bylinky to umí.  

Přece jenom se v bylinkové zahrádce nachází cela řada nejrůznějších bylinek a je tedy opravdu otázkou, po jaké sáhnout, z jaké si udělat čaj, sirup nebo odvar, abychom se sužující nemocí zatočili.  

Agastache vrásčitá 

Znáte rostlinu zvanou agastache vrásčitá? Není to moc známá bylinka, ovšem její účinky na zdraví jsou naprosto fantastické. Má především antibakteriální účinky, tudíž snadno zatočí s nachlazením. Umí navíc snížit teplotu a také vyvolá pocení, během kterého se tělo zbaví všech nepotřebných a škodlivých látek. Navíc ji budete milovat i z důvodu její chutě – chutná trochu jako máta a lze ji užívat třeba formou lahodného bylinkového čaje.  

Vrba bílá 

Trochu známější bylinkou je vrba bílá, která je obsažená například v penicilinu, což znamená, že její zdravotní účinky jsou zkrátka dokázané. Umí snížit teplotu a také vyvolá pocení, tudíž opět podpoří organismus a tělo ve vyplavování škodlivých látek. Mezi další účinky vrby bílé patří tlumení příznaků nachlazení, také tlumení bolestí hlavy.  

Tymián 

Tymián používáme velice často při vaření, což je pochopitelné, jelikož dodává jídlům šmrnc a skvělou chuť. Velmi se podobá české známé mateřídoušce, dokonce má podobné účinky. Jedná se o protizánětlivou a zároveň také dezinfekční rostlinu, která ulevuje od neutichajícího kašle a pomáhá s vykašláváním. Pomůže také při nachlazení, tlumí jednotlivé příznaky nachlazení. Dokonce dokáže zlepšit a ulevit trávení.