Rady, které zaručeně pomohou s čištěním kuchyně

Každá správná hospodyňka jednou za čas přistupuje ke generálnímu úklidu celé domácnosti. Zpravidla pak nejdelší dobu stráví právě v kuchyni, která dostává od všech členů rodiny zabrat nejvíce. Skvrny, mastnota, špína a zbytky potravin dokáží opravdu znepříjemnit den. V tu chvíli by určitě každá z vás ocenila buď pomocnou ruku, nebo dostatek rad a triků, díky kterým si může práci zjednodušit. 

Rady a triky, které v kuchyni oceníte 

  • Stává se vám často, že se při pečení dortu bohužel část z něj přilepí k plechu a nejde z něj za žádnou cenu dolů? Použijte chlorid sodný, kterým přichycené těsto potřete a po krátké chvíli jde dolů téměř samo. Takže vám stačí obyčejný papírový ubrousek, kterým se ho zbavíte. 
  • Povrch kuchyňské desky se nejlépe vyčistí pomocí hadříku namočeného v olivovém oleji. Následně stačí povrch otřít ještě jednou, ale už hadříkem suchým. Takhle čistou a lesklou linku jste ještě nikdy předtím neměli! 
  • Měkké rohy nábytku po celém domě se v poslední době stávají trendem v domácnostech, kde se nacházejí malé děti. Tato místa však poměrně často přitahují špínu, které se lze jednoduše zbavit směsí tvořenou 1 polévkovou lžící sody, 2 lžícemi octa, 1 lžící pracího prášku a neposlední řadě také malým množstvím horké vody. 
    Aplikujte směs na postižené místo, za hodinu ji setřete a čistota je naprosto zaručená. 
  • Odskočili jste si na chvíli od plotny a když jste se vrátili zpátky, byla místnost plná smradlavého kouře? Každému z nás se občas stane, že něco omylem připálí. Připálenin na hrncích se můžete lehce zbavit tak, že do nich nalijete dostatečné množství octa a přivedete jej k varu. Pak hrnec z ohně vyjměte a přidejte lžičku sody. Po reakci stačí tekutinu z hrnce vylít a kuchyňskou houbou poslední zbytky usazenin jednoduše odstranit. 
  • Skleněným pohárům, hrnečkům a skleničkám dodáte potřebný lesk umytím ve vodě s octem. Efektu však dosáhnete i opláchnutím pod tekoucí vodou. 
  • U keramických šálků dosáhnete bělosti tak, že do nich nalijete směs vody a octa. Hodinu na to stačí tekutinu vylít, šálky opláchnout ve studené vodě a následně je utřít. 
  • Rozbité vejce z podlahy nejlépe odstraníte tak, že na něj nasypete sůl a necháte ji deset minut působit. Pak otřete místo vlhkým hadříkem.