Přírodní prostředky, které pomohou při bolestivé a silné menstruaci

To neoblíbené období se dostaví v každém měsíci každé ženy. Řeč je o menstruaci, která je sice důkazem toho, že nejsou ženy v jiném stavu, na druhou stranu je to týden, během kterého mnohé ženy doslova trpí. Zatímco některé ženy menstruaci ani nevnímají, jiné ji cítí opravdu velice. Bolí je neustále v břiše nebo podbříšku, navíc je migréna doprovázena silnými výkyvy nálad a migrénami, které jdou ruku v ruce se zvracením nebo průjmy. Místo toho, aby do sebe ženy sypaly prášky jako na běžícím pásu, je daleko lepší, když sáhnou po přírodních prostředcích, které fungují stejně, ne-li ještě lépe.  

Takových přírodních prostředků, které mají s bolestivou a silnou menstruací zatočit, je opravdu mnoho. Zmiňme si několik z nich.  

Semínka jsou pomocníky 

V poslední době se takřka do všeho přidávají semena. Ať už to jsou slunečnicová semínka nebo chia semínka, jsou součástí jednotlivých pokrmů během dne. Pokud však chcete ulevit od bolestivé a také silné menstruace, vyplatí se vsadit na sezamová semínka. Sezam je nejen skvělým doplňkem stravy pro lidi, kteří trpí chudokrevností, ale také je to pomocník, který pomůže ženám, jež trpí buď nepravidelnou, nebo silnou menstruací.  

Koriandrová semínka zase slouží k léčbě silného krvácení během menstruace. Stačí, když jednu lžičku koriandrových semínek povaříte s dvěma šálky vody, poté nápoj ve vlažném stavu vypijete.  

Maliník je také pomocník 

Už od pradávna se v lidovém léčitelství užívají lístky maliníku, které přináší úlevu hlavně pro ženský organismus. Právě čaj tlumí křeče, také pozitivně působí na ženskou plodnost a upravuje sliznici. Jeho další schopnost je harmonizovat ženské hormony či předcházet vzniku zánětu vaječníků.  

Skořice nejen pro vánoční období 

S odchodem vánočních svátků se mnozí lidé rozloučili i se skořicí, což byla chyba. Skořice totiž může každé ženě co měsíc pomoct při menstruaci. Skořice totiž dokáže snížit bolestivé menstruační křeče.