Podpořte svůj mozek a díky pár tipům ho uzdravte

Mozek je pozoruhodná součást lidského těla. Lidé si ani neuvědomují jeho podstatu a to, jak je důležitý stejně jako jiné orgány v lidském těle. V současné době je mozek (stejně jako jiné orgány) neustále zkoumán vědci, kteří jsou až fascinováni tím, co dokáže nebo co umí. Nedávno se také došlo na to, že by každý člověk měl svůj mozek podporovat. Jenže jak? 

Pokud bude hlava dobře fungovat, pokud bude mozek v dobré kondici, na lecčem se to projeví. Proto podořte svůj mozek, uzdravte ho a dopřejte mu to, co má rád.  

Hlasitá hudba jen s mírou 

Máte rádi, když v autě hraje hlasitě hudba? Nebo milujete, když při běhu máte sluchátka v uších a volume na stovce? Měli byste s tím přestat, respektive byste měli zmírnit poslech hlasité hudby. Ideální hladina zvuku je taková, kdy vnímáte hudbu, ale kdy zároveň vnímáte i okolní zvuky. Nemusíte se tedy hudby vzdávat úplně, jenom si ji případně ztlumte.  

Ticho léčí 

Ne nadarmo se říká, že ticho léčí. Buďte tedy chvilku sami, zajděte si na procházku nebo do parku, kde je klid. Ticho byste však měli mít i ve své domácnosti. Máme na mysli to, abyste investovali do tichých spotřebičů, i tak prospějete svému mozku. Když je chod spotřebičů příliš hlučný, mozek to vnímá i v noci, kdy by měl odpočívat.  

V tichu i spěte 

Během noci si váš mozek opravdu velmi odpočine, pokud tedy spíte v klidné, tiché ložnici. Samozřejmě ne vždy můžete ticho korigovat, někdy zkrátka venku hraje hudba nebo štěkají psi. Ložnice by ale měla být na místě, kde je tento hluk co nejmenší nebo kde okolní zvuky dopadají opravdu nejméně.  

Dopřávejte si šlofíka 

Co vám doporučujeme? Abyste si dopřáli během dne šlofíka. Dát si odpoledne dvacet, to je čím dál častěji se vyskytující benefit u firem. Lídři firem moc dobře vědí, že takový dvacetiminutový šlofíček prospívá mozku, který posléze pracuje velmi rychle.