Jak vybrat sprchový kout?

Zařizujete si svou koupelnu a zjišťujete, že na vanu v ní není místo? Nezoufejte, existuje přece sprchový kout, který je navíc ekonomičtějším řešením, který vám ušetří více vody. V současné době jsou navíc sprchové kouty oblíbenější, a to díky rychlejší každodenní hygieně. Sice i vana má své výhody, ale zaměřme se na sprchové kouty, kterých je na trhu tolik. Pokud nevíte, do jakého z nich investovat, nevadí. Máme pro vás několik tipů, jak ideální a správný sprchový kout vybrat.  

Pokud si představujete ideální koupelnu se sprchovým koutem, možná už máte i představu o tom, jak by měl kout vypadat. Jestli je však sprchový kout vaše jediná možnost, možná jste se o ně ještě nezajímali, protože jste vybírali vanu, která ale nakonec do koupelny nepasuje.  

Aby výběr sprchového koutu nebyl nepříjemnou záležitostí, víme, jak sprchový kout vybrat.  

Ať je sprchový kout dobře přístupný 

Při výběru sprchového koutu se zajímejte o jeho přístupnost. V souvislosti s přístupností budete pravděpodobně přemýšlet nad vaničkou nebo nad alternativou bez vaničky. Pokud jste rodiči a máte malé děti, pravděpodobně budete volit spíše kout s vaničkou, protože takový sprchový kout snáze proměníte ve vanu. Sprchový kout bez vaničky volí spíše jedinci, kteří už jsou starší a kteří mají omezenou pohyblivost (vanička by jim tedy překážela nebo znemožňovala pohyb).  

Jaké dveře by měl mít sprchový kout? 

A co dveře? Jaké dveře by měl mít sprchový kout? Člověk by neřekl, kolik možností dnes je. Můžete si pořídit sprchový kout s posuvnými dveřmi, dále také se zalamovacími dveřmi nebo s žádnými dveřmi. Pokud chcete ušetřit místo, doporučujeme investovat do sprchového koutu s posuvnými dveřmi. Zalamovací dveře však dobře izolují a zabraňují vytékání vody z koutu.  

Nepodceňujte ani výběr baterií 

Když budete vybírat sprchový kout, nepodceňujte ani výběr baterií. U nich je důležitý hlavně jejich průtok. Jen tak zjistíte odtok vody. Odborníci doporučují vsázet hlavně na mosaz nebo chrom, pákové baterie jsou však pohodlnější a úspornější, ovšem jsou trochu retro.