Návod, jak si postavit nábytek z palet

Sháníte opravdu stylový nábytek, který by zdobil vaši zahradu, pergolu nebo altán? Nemusíte kupovat předražený set z obchodů nabízejících nábytek a bytové doplňky. Vyrobit si ho můžete sami, a to pouze z pale. Takzvaný paletový nábytek se stal doslova trendem v posledních letech, čemuž se nelze divit. Nejen, že se základní materiál dobře (a levně) shání, ale také jeho následná údržba není příliš složitá. A samotné montovaní jednotlivých kusů je taktéž záležitostí chvilky.  

Pokud se rozhodnete vyrobit si nábytek doma, měli byste mít po ruce několik druhů nářadí. Konkrétně dláto, šroubovák, úhlovou brusku a také plochý štětec s nějakou barvou, která se vám do prostoru hodí. Šrouby, úhelník, lak a případně kolečka (pokud chcete mít nábytek pojízdný) se vám taky budou hodit.  

Že už máte všechno potřebné po ruce? Je načase se pustit do práce! 

Nejdříve si obruste palety 

Ať už se pustíte do výroby sezení z palet nebo si z nich budete chtít složit stůl, vždycky musíte mít palety obroušené. Nikdo nemá rád, když se mu do ruky zaryje tříska. V ideálním případě by měly být palety také nabarvené a nalakované, což vám ušetří práci později. 

Sezení z palet snadné jako facka 

Ve většině případů se z palet vyrábí sezení. Křeslo nebo lavičku vyrobíte snadno, a to tím, že pevně přišroubujete k sobě minimálně tři palety. Zajistíte tím to, že podsedák nebude klouzat nebo se rozjíždět. Poté k tomuto celku přišroubujete opěrátko, které bude tvořené jednou paletou.  

Aby bylo zajištěno dostatečně pohodlné sezení, takto vyrobený nábytek vystelte podsedáky nebo příjemnými, pohodlnými polštáři.  

I stůl si z palet můžete vyrobit 

Také si lze vyrobit stůl, který je opět velice snadný na výrobu. Stačí si spojit dvě až čtyři palety k sobě (záleží na tom, jak chcete mít stůl vysoký) a voalá – stůl máte hotov. Aby byl pojízdným prvkem domácnosti, přišroubujte k němu také kolečka. Manipulace s ním pak bude opravdu velice snadná.