Mšice, které nejčastěji napadají naši úrodu a rostliny

Drtivá většina lidí se v tomto období stará o svou zahrádku, na které si během jara nasadila různé druhy zeleniny a rostlin. I když se může zahradničení jevit jako odpočinková aktivita, pravdou je, že když se vyskytnou na plodinách nebo na rostlinách mšice, najednou odpočinková záležitost přejde do velice intenzivního boje, během kterého je třeba vynaložit veškeré úsilí k tomu, aby se mšice zlikvidovali dříve, než vyhubí rostliny i úrodu.  

Nabízí se otázka, s jakými mšicemi se nejčastěji dostaneme do styku. Existuje celá řada různých druhů mšic, je pravdou, že některé z nich mají větší výdrž než jiné. V případě, že patříte k lidem, kteří se bojí, že mšice napadnou jejich úrodu, prozraďme si nejčastější druhy mšic, s nimiž můžeme velice často přijít do kontaktu.  

Mšice zelná 

Milujete kedlubny nebo zelí, proto právě tyto druhy zeleniny pěstujete na zahradě? Pak se můžete setkat s mšicí zelnou, což je mšice škodící hlavně brukvovitým plodinám (a to zrovna kedlubny a zelí jsou). Pokud se s touto mšicí setkáte, je třeba rostlinu ihned spálit, než mšice napadne další rostlinu. Mšice zelná je totiž velice odolná a kdo ví, jestli by se vám ji podařilo efektivně vyhubit.  

Mšice chmelová 

Další mšicí v pořadí je mšice chmelová, což je mšice, která nejvíce parazituje na chmelu. Jelikož se rozmnožuje velice rychle, může nadělat opravdu hroznou spoušť. Často se rozmnožuje s mšicí broskvoňovou a také s mšicí řešetlákovou.  

Mšice maková 

Poměrně malá mšice dokáže napáchat celou řadu škod. Usazuje se hlavně na rostlinách, nikoli na plodinách. Nejraději má brslen, pustoryl nebo také krásné a něžné kaliny.  

Mšice rybízová 

K dalším velice často se vyskytujícím mšicím patří také mšice rybízová, což je mšice objevující se na rybízu. Vytváří na listech žluté nebo červené puchýře.