Jaké dekorace udělají na první pohled dojem? 

Zařizování domácnosti jeden miluje a druhý zrovna nemusí. Odvíjí se to od toho, kdo má a kdo nemá pro celkový dekor cítění. Pakliže patříte k těm, kteří by při zařizování domácnosti potřebovali pomoct, máme pro vás pár tipů, jaké dekorace do interiéru umístit. Umí totiž zkrášlit jednotlivé místnosti domu, zútulnit je.  

Pokojové rostliny do každého rohu 

Mezi nepostradatelné bytové dekorace patří bezesporu pokojové rostliny. Své místo mají nejen v rozích místností, ale také na poličkách. I když si mnozí myslí, že mají jen estetickou funkci, není tomu tak. Jsou i velmi praktickými a funkčními společníky, protože čistí vzduch v místnostech.  

Pokud patříte mezi jedince, kteří si nemohou vybrat z toho množství, vsaďte na ostřílené klasiky, které si oblíbili stovky lidí před vámi. Co třeba tradiční monstera nebo fíkus? Zamiokulkas je také něco pro nenáročné, stejně tak kroton nebo difenbachie. Tchynin jazyk je taktéž prakticky věčný. 

Lesklé plochy jsou optickým magnetem 

Už jste slyšeli o tom, že byste měli do svého příbytku zakomponovat lesklé plochy? Mluvíme totiž o optickém klamu, který by si měl najít místo v každé domácnosti. Tento optický magnet ovlivňuje hosty natolik, že budou najednou přesvědčení, že máte skutečně naleštěný a vypulírovaný byt, i když je opak někde zcela jinde.  

Těmito lesklými plochami může být například i obyčejné zrcadlo, dále konzolový stolek nebo například menší křišťálová váza. 

Žlutá barva je barvou optimismu 

Pokud chcete svou domácnost vyplnit dekoracemi, které dělají dojem na první dobrou, vsaďte na žlutou barvu. Je hitem letošního roku a i když se to nezdá, dá se kombinovat skutečně s mnoha odstíny. Nejčastěji hraje s šedou nebo černou, ale také s tradiční bílou, se kterou vytváří skutečně fantastický kontrast opticky zvětšující domácnost. 

Žlutou barvu můžete použít různě. Nositelem odstínu mohou být dekorační polštářky, závěsy nebo umělá květina sídlící ve váze.