Jarní únava přichází. Jak s ní zatočit? 

Jaro je na spadnutí, což znamená jediné. Kromě příchodu krásných květin a slunečných dnů se nám může zdát, že jsme poněkud unavenější než kdy dřív. A i když to přisuzujeme náporu stresu, na vině může být jen měnící se roční období. Pokud i k vám přichází jarní únava, pojďme si prozradit, jak s ní zatočit, aby nás dlouhodobě nevyřadila z našich životů. 

Jarní únava není nemoc 

Je důležité si uvědomit jedno – pokud mluvíme o jarní únavě, v žádném případě nemluvíme o nemoci. Jarní únava opravdu není nemoc, je to pouze důsledek zimy. Právě po chladném ročním období jsme celkově vyčerpaní, a to jak fyzicky, tak psychicky. Z velké části si však za ono vyčerpání můžeme sami, což se špatně poslouchá, že ano? Holt se v zimě k sobě chováme trochu jinak, možná až nezodpovědně.  

Někdy jsme zachváceni dokonce teplotou, jindy jsme jen v takovém útlumu, který nás unavuje. Vesměs však stačí získat vícero energie a samozřejmě doplnit i nejrůznější vitaminy a minerály, aby se naše tělo zase dalo do pořádku. 

Jak získat více energie? 

Abyste získali například více energie, je zapotřebí následující – především zvýšit příjem denního světla. Nemějte neustále zatažené závěsy, působí to depresivně. Naopak roztáhněte i žaluzie, ať jde do vašeho domu či bytu co nejvíce světla.  

Hlavně se dostatečně hýbejte. I když může být shánění motivace v poměrně unaveném stavu problematické, chození na procházky vám nakonec může opravdu zvednout náladu. Snažte se dělat takové činnosti, které vás vyženou ven. 

A zaměřte se na zdravou stravu. Tím se ostatně dostáváme k tomu, jak do svého těla dodat potřebné vitaminy a minerály. Místo sladkostí jezte více ovoce a zeleniny, abyste měli energii i pevné zdraví dlouhodobě. Sladkosti dodávají pomyslný pohonný motor jen z krátkodobého hlediska, i proto se jejich konzumace nedoporučuje.