Jaké rostliny vyčistí vzduch od nebezpečných toxinů?

Mnozí lidé jsou toho názoru, že pokojové rostliny jsou jen pro parádu, ale není to tak. Pokojové rostliny rozhodně nejsou jen pro parádu, naopak jsou to rostliny, které dokážou perfektně vyčistit vzduch v domácnosti. V současné době je vzduch, který dýcháme, opravdu velmi znečištěn. Pravdou však je, že nejvíce znečištěný je v domácnostech, kde ve vzduchu jsou navíc bakterie a plísně. Pokojové rostliny by však mohly vzduch hlavně od nebezpečných toxinů vyčistit, je jen otázkou, jaké rostliny k tomu slouží.

Vybrali jsme proto několik pokojových rostlin, na které je v tomto směru rozhodně spolehnutí.

Zelenec jako čistič z Afriky

Vzduch od toxinů vyčistí například takzvaný zelenec, který původem je z Afriky. Tuto rostlinu jsme se často učili jako děti pěstovat na školních okenních parapetech. To se vám nyní může hodit, když si ji začnete pěstovat ve svém domově. Snadno se rozmnožuje, ještě snadnější je péče o ni.

Chryzantéma jako barevná kráska

Od toxinů také uleví domácnosti chryzantémy, kterým se často přezdívá “krásky podzimu”. Růst a kvést však mohou kdykoli jindy, nejen na podzim. Málokdo ví, že podle NASA jsou právě chryzantémy špičkou v rostlinné říši. Proč právě chryzantémy tedy nepěstovat i ve svém domově?

Tchynin jazyk jako jedovatá čistička

Tchynin jazyk nejčastěji pěstují zahradníci amatéři, jelikož je to rostlina, která vydrží naprosto všechno. Spokojí se se vším, nemá zvláštní nároky na péči, navíc dokonale čistí vzduch v domácnosti od toxinů. Pravdou ale je, že je to bohužel jedovatá rostlina, která by se neměla nacházet v domácnostech, kde žijí děti nebo zvířata.

Střapatá dracéna

Dracénu často pěstujeme díky její nenáročnosti. Navíc dokáže perfektně pročistit vzduch v domácnostech, jen ji tedy odstraňte z přímého slunečního světla, jinak jí spálíte listy.