Jaká memoranda vláda v nedávné době podepsala?

Vláda se v poslední době činí. I když je v demisi, rozhoduje o co nejvíce věcech. Pokud sledujete aktuální dění v České republice, určitě vám neunikla memoranda, která byla v nedávné době podepsána. Pokud vám náhodou unikla, nevěšte hlavu a nepátrejte zpětně v aktualitách na internetu. Přinášíme vám informace o obou podepsaných memorandech, s nimiž má vláda co dočinění.

Vláda a Uber

Určitě jste zaregistrovali kauzu, která se pojí se společností Uber. Společnost Uber funguje pomocí aplikace a rozváží lidi na místa, kam potřebují. Je to jinými slovy taxi služba, která je však mnohem levnější než klasické taxi. Právě proto je tak oblíbená, bohužel ne u všech. Problém se službou mají především taxikáři, kteří si stěžují na ubývající zákazníky. Rozhodli se vyvolat mnohé stávky, které se táhly až do nynějška. Až nyní došla kauza Uber ke svému konci.

V nedávné době podepsala vláda memorandum se společností Uber. Ta má plnit podmínky, které musí splňovat běžní taxikáři. Aby společnost mohla dále vykonávat svou činnost, rozhodla se zavázat ke zřízení živnostenského oprávnění. Také se zavázala, že budou řidiči společnosti splňovat podmínky pro běžné taxikáře.

Vláda a BMW

Další memorandum, které podepsala vláda v demisi, je memorandum se společností BMW. Jedná se o memorandum o spolupráci, na základě kterého firma dostane investiční pobídku skoro devatenáct milionů eur (v přepočtu se jedná o skoro půl miliardy korun). Investiční pobídka by měla sloužit k vybudování testovacího centra na Sokolovsku. Memorandum je podle všeho uzavřeno, přesto by se o něm mělo ještě jednat.

Na jednání vlády by měl být vypracován navazující materiál, který je podmínkou pro získání pobídky. Také se bude pracovat na podkladech, které jsou v souladu se zákonem. Musí se probrat jak přínosy, tak i náklady této investiční akce.