Jak se zbavit nepříjemného hmyzu v domácnosti?

Ať je léto nebo zima, vaši domácnost mohou okupovat nepříjemní hosté. Mluvíme konkrétně o hmyzu, který se nejvíce objevuje v domácnostech během léta. Nikde se však nepíše, že pavouci nebo jiný hmyz do domácnosti během zimy ani nepláchne. Pokud se aktuálně musíte denně potkávat s těmito nevítanými hosty, jistě si pokládáte otázku, jak na ně. Co na ně platí? Jak jim zamezit?  

Na každý druh hmyzu zkrátka platí něco jiného. Co se týče zmiňovaných pavouků, ty rozhodně nezabíjejte, protože by vám to nepřineslo zrovna štěstí. Navíc pavouci jsou na vaší straně. Do svých pavučin chytají mouchy i otravné komáry. Jsou tedy vašimi spojenci. Jejich množení můžete zabránit například tak, že byste pravidelně vymetali pavučiny v rozích místností.  

Jak skoncovat s mravenci? 

Velkým problémem jsou bezesporu mravenci. Ti naši domácnost okupují hlavně během léta, kdy máme neustále dveře dokořán. Aby byl boj proti mravencům úspěšný, je zapotřebí jim zalepit veškeré jejich cestičky.  

Bojovat s nimi lze i s pomocí bylinek, které je odpuzují. Konkrétně mluvíme o mátě, eukalyptu, také o bazalce nebo o levanduli. Jejich silná vůně jim zkrátka není dvakrát sympatická. Co jim však taktéž upřímně vadí, tak je hřebíček a dále pak káva či jiné silně aromatické koření.  

Jak skoncovat s komáry? 

Co se týče komárů, s nimi to není zrovna jednoduché. Co však na ně platí, tak je levandule. Levandule je obecně známá jako odpuzovač veškerého hmyzu. Kromě komárů vám tak pomůže i s jiným otravným hmyzem, který vás okupuje v domácnosti.  

Kromě levandule je také efektivním bojovníkem i meduňka. Ta je svou vůní člověku velmi sympatická, ale komáři ji nemají zrovna v lásce. Spíše se od ní drží pěkně dál. Stejně tak efektivní bylinkou je i šalvěj, která mimo jiné zahání černé myšlenky.