Čas dýní je tady. Znáte všechny zdravotní benefity této plodiny?

Podzim se nese především ve znamení barev. Ale kromě toho se také nese ve znamení dýní, které rostou prakticky na každém rohu. Zatímco někdo je s akčností vydlabává, jiný z nich dělá vynikající polévku. Musíme konstatovat, že lépe dělá druhá skupina lidí, a to proto, že jen druhá skupina lidí využívá z dýně maximum. Dýně jakožto superpotravina má totiž celou spoustu zdravotních benefitů.  

Dýně jsou plodiny, které rostou prakticky po celém světě. Nenašli byste ji jen na Antakrtidě, ale tam byste nenašli drtivou většinu plodin. Dýně jsou sytě oranžové plodiny – za jejich velice zajímavé zbarvení může obsah betakarotenu. Mimochodem, věděli jste, že ta nejvyšší dýně na světě vážila skoro jednu tunu? 

Vraťme se však ke zdraví prospěšným účinkům dýně. Víte, co všechno tato oranžová plodina, která se stala symbolem amerického svátku Halloween, umí? 

Pro správné fungování plic i ledvin 

Dýně obsahuje směsici látek, která podporuje správné fungování nejen plic, ale také správné fungování ledvin a dalších orgánů. Dokonce efektivně posiluje i lidské srdce a zaručuje se o to, aby reprodukční systém fungoval tak, jak má čili správně.  

Kromě toho stojí za správnou produkcí bílých krvinek, tudíž stojí za urychlováním hnojení. Umí zvýšit imunitu, což se v současné době nadmíru hodí.  

Udržuje pokožku zdravou a silnou 

Věděli jste, že dýně působí podobně jako opalovací krém? Mezi odborníky je často označována za přírodní opalovací krém. Mezi hlavní účinky dýně patří také schopnost udržovat pokožku silnou a zdravou.  

Dýně umí chránit tělo i jednotlivé buňky v něm před volnými radikály a také umí snížit riziko vzniku chronických onemocnění. Je také prevencí několika typů rakoviny – konkrétně předchází vzniku rakoviny žaludku, krku nebo rakoviny prsu a pankreatu.