Jak na vlastní zahradu?

Máte kolem domu volný prostor a rádi byste si na něm založili vlastní zahradu, která bude vaší pýchou a zároveň oázou klidu? Nebo jste se rozhodli pro kompletní renovaci zahrady a hledáte několik tipů, jak na vlastní zahradu? Ať už si svou zahradu budete zakládat poprvé nebo jste se rozhodli pro její renovaci, pomůžeme vám s tím.  

Ten, kdo zahradu nemá, po ní touží, jelikož je zahrada místem, které lze přirovnat k oáze klidu. Přece jenom oáza klidu v dnešní uspěchaném světě je velice ceněná, o tom není pochyb. Založte si ji s naší pomocí.  

Zahradu si nejdříve naplánujte 

Než se pustíte do renovace zahrady nebo do jejího zakládání, je velice důležité, abyste si zahradu nejdříve naplánovali. Práce na zahradě bez plánování opravdu nemohou začít, myslete na to. Nakreslete si proto na papír váš pozemek, společně s ním si nakreslete také všechny inženýrské sítě, které pozemkem prochází, nezapomeňte ani na bazén, pokud s ním v budoucnu počítáte. Do plánu umístěte také altán či pergolu a další zařízení, jež na zahradě chcete mít.  

Vybírejte rostliny s rozvahou 

Po nakreslení vaší budoucí krásné zahrady byste měli myslet na jednu věc, a sice na výběr rostlin. Jak tedy vybrat rostliny? Musíte se řídit několika pravidly. To první říká, že k plotu byste měli dávat spíše vyšší dřeviny nebo stromy. Do prostoru, tedy do středu zahrady se tyto rostliny příliš nehodí. V případě sázení dřevin a stromů nedělejte tu chybu, že vysadíte na jedno místo vícero jednotlivců, to byste na zahradě měli les.  

To ostatně neplatí při výsadbě květin, které není možné sázet po jednotlivcích. V případě sázení květin je třeba vícero semínek vysít na jedno místo, aby jejich krása později vynikla. Jedna jiřina nebo jedna růižička na zahradě nevynikne, naopak se zcela ztratí.