Jak na lov kaprů v zimě

V zimním období nepřijímá kapr tolik potravy jako během zbytku roku. Proto je potřeba se zaměřit na výběr správného místa k lovu, ale také nabídnout adekvátní potravu. Jak na to?  

Volba návnady je klíčová 

Po zbytek roku se kapři nechávají rádi krmit a pro jejich zvědavost nepohrdnou žádnou zajímavou potravou, kterou jim nabídnete. V zimě se ale vyplatí vsázet na jistotu a dopřát jim skutečně lákavou krmi. V tomto období se osvědčuje carp inferno, tedy speciálně tvořené kvalitní boilies. Samozřejmě můžete vyzkoušet i další návnady na kapry, jako je tygří ořech a boilies. Čím kvalitnější produkty zvolíte, tím větší je šance, že šupináče přilákáte.  

Vyhledejte závětří 

V zimě se vydejte do zátok, kde je alespoň částečné závětří. Ryby se zdržují v místech, kde se větrem voda příliš neochlazuje a co nejméně zde působí ochlazující proudy, které by současnou teplotu vody ještě více ochladily. Někdy se hodí také vyzkoušet osvědčené mělčiny, a to zejména ve slunný den.  

Na řekách vyhledejte mírný proud 

Pokud míříte na řeky, opět se snažte cílit na místa, kde bude voda co nejklidnější a nejméně studená. Kapři například milují prostor okolo pilíře mostu, nebo se zdržují v blízkosti různých překážek, které jim zajišťují klidnější proud i dostatek sedimentu. Kapři se vyskytují také v přístavech, ve slepých ramenech řek a obecně všude, kde není potřeba čelit silnému proudu řeky.  

Nebojte se dipovat 

V zimě se opravdu vyplatí zainvestovat do zajímavého krmení. Návnada by měla mít velikost běžného boilies, můžete ale použít i oblíbené dipy nebo obalovací pasty. Ostré esence jsou také pro zimní období vhodné. Cokoliv, co přiměje kapra vážit námahu navíc a vydat se za potravou, se počítá. V zimě můžete také použít plovoucí boilies určené pro zimní rybaření, které se bude pohybovat v hloubce okolo 8 centimetrů nade dnem.  

Zimní období přeje kvalitním nástrahám.