Jak na krásnou a mladou pleť? 

Obáváte se toho, že jednoho dne budete muset kývnout k botoxovému zákroku? Neobávejte se této chvíle, stačí, když se nyní o svou pleť budete starat tak, jak byste správně měli. Valná většina žen bohužel péči o pleť zanedbává, čímž se pravděpodobnost budoucího botoxu zvyšuje. Pojďme si tedy říct, co udělat pro to, aby nám krásná a mladá pleť „vydržela” co nejdéle. 

Masáže obličeje nepodceňujte 

Možná na vás neustále ze všech stran vyskakují reklamy, jak je dobré si koupit takový ten studený kámen jménem gua sha. A možná si říkáte, že vám takový kámen nemůže s vaší pletí pomoct. Vždyť je to kámen. Ve skutečnosti však masáže, které se s jeho pomocí praktikují, mohou výrazně ovlivnit vzhled vašeho obličeje.  

Jen málokdo si uvědomuje, že naši tvář zdobí rovnou několik desítek svalů. A stejně jako jiné svaly na těle, i u těchto platí, že tím více je procvičujete, tím více jsou silnější a pevnější. Proto nemusíte nutně kupovat kámen, ale stačí vám masáže ruční, které budete aplikovat například v rámci obličejové jógy. 

Obličejová jóga jako trend posledních let 

A tím se dostáváme k dalšímu bodu, a sice k obličejové józe, která si klade za cíl posílit právě ty svaly v obličeji, které jinak strádají. Tím, že budete praktikovat tento typ cvičení, dokážete z obličeje odstranit a vyplavit odpadní látky, zároveň tím zrychlit metabolismus a také posílit kontury obličeje.  

V současné době existuje celá spousta kurzů, které můžete v rámci obličejové jógy vyzkoušet. Na vrásky v okolí úst například pomáhá to, když pusu otevřete do písmene O a vyčkáte 7x 7 vteřin.  

Vhodná kosmetika je alfou i omegou 

A samozřejmě nesmíme zapomínat na vhodnou kosmetiku, která je vůbec tím nejdůležitějším. Díky aplikování správné kosmetiky se vyhnete zákrokům kosmetické chirurgie a řadě nepříliš žádaných ošetření.