Vybrat si pokojovou rostlinu není vždy jednoduché

Vybrat si pokojovou rostlinu není vždy jednoduché. Mnozí lidé nechávají výběr pokojové rostliny na poslední chvíli, ale bez nich nebude místnost ani domácnost útulná a příjemná. Navíc se v interiérech době nepročistí vzduch ani se vzduch dostatečně nezvlhčí – ano, i to pokojové rostliny dovedou. Pokud stále nevíte, jakou si koupit, máme pro vás několik tipů. Přinášíme seznam těch nejoblíbenějších pokojovek, které na světě existují.  

Sukulenty 

Sukulentům se také říká rostliny pro vytížené pěstitele. Díky tomu, že mají tlusté, dužinaté listy, nepotřebují tolik vody jako jiné pokojové rostliny, tudíž na zalévání sukulentů nemusíte ustavičně myslet. Stejně tak jsou nenáročné i na stanoviště. Poperou se dokonce i se suchým vzduchem či přímým sluníčkem.  

Sloní noha 

O sloní noze jste jistě slyšeli. Je to rostlina, jejíž ston se podobá noze slona, má dokonce i podobizny vrásek. Sloní noha miluje odstátou zálivku, také má ráda propustný substrát, který lze vytvořit z hrubého písku a kamínků. 

Tchynin jazyk 

Odolná květina, které se říká tchynin jazyk, je typický svými tuhými listy. Je to ideální společník do bytů, kde je ústřední topení. Dokáže snést i přímé sluníčko, stačí jí jen troška vody a čas na přesazování je až ten, kdy jsou kořeny mohutnější a větší než květináč samotný.  

Potosovec 

Potosovec je rostlina, kterou jistě také znáte. Jedná se o pokojovou rostlinu hodící se do hal, koupelen i obývacích pokojů. Je to nenáročná rostlina, která vydrží poměrně dost – říká se jí také první rostlina pro děti. Pokud vytvoříte rostlině dobré místo na pěstování, může se rozrůst do obřích rozměrů.  

Africké fialky 

Abychom ale nezůstávali jen u spíše zelených pokojových rostlin, zmiňme si také barevnější typy pokojových rostlin. Takové jsou například africké fialky, které se hodí zejména na západní nebo východní okna. Zalévá se do misky a roste do různých barev a tvarů.