Červená Lhota nebo Křivoklát? Vydejte se za pohádkou

Aktuální počasí úplně vyzývá k tomu, abyste vyrazili na výlet. Otázkou je, kam. Česká republika skrývá mnoho krásných míst, které je třeba navštívit, a vybrat si z nich není zrovna jednoduché. Pokud patříte k lidem, kteří mají děti, vydejte se s nimi za pohádkou. Do krásných hradů a zámků se zamilují nejen děti, ale i vy, protože najednou nahlédnete pod pokličku všem dech beroucím místům, které znáte jenom z televizních obrazovek.

České hrady a zámky naleznete nejen v českých pohádkách, ale taky v mnohých zahraničních snímcích. Mnozí režiséři se nechali inspirovat krásami Česka a použili je do svých snímků, v nichž jen málokdo pozná, že se jedná o Českou republiku. Zaměřme se nyní na zámky a hrady, kde se natáčely nestárnoucí české pohádky, které známe z televizních obrazovek a v nichž mnozí dnes už známí čeští herci začínali.

Navštivte hrad Bouzov

V seznamu těch nejkrásnějších hradů a zámků najdete i hrad Bouzov, který je známý především díky pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Právě kolem věže tohoto hradu létal na svých křídlech Jíra, který se takto dvořil princezně. Kromě zmiňované pohádky se zde natáčela i nestárnoucí Arabela nebo už novější pohádka O Janovi a jeho podivuhodném příteli.

Zámek, jehož červené zbarvení září na míle daleko

Máme na mysli Červenou Lhotu, s níž se pojí zajímavá pověst o kněžně, která skočila z okna své ložnice. Jelikož se její krev dostala na tehdy ještě bílý zámek, musel být zámek natřen na červeno, protože to byla jediná barva, která dokázala krev zakrýt. Díky své červené fasádě se však stal zámek velice vyhledávaný, a to nejen turisty, ale i mnohými režiséry. Natáčely se zde nestárnoucí pohádky, jako je například pohádka Zlatovláska nebo O štěstí a kráse.

Nádherný hrad Švihov

Mezi dalšími unikátními pohádkovými hrad najdeme i hrad Švihov, který se mihl v typicky vánoční pohádce Tři oříšky pro Popelku, kde hlavní roli ztvárnila Libuška Šafránková. Tento hrad v pohádce můžete zaregistrovat tehdy, kdy se ocitáme na statku macechy.