Na čem záleží při výběru matrace?

Kvalitní spánek je velice důležitý. Pokud jste špatně vyspaní, projeví se to na vašem dni. Nikdo přece neumí být příjemný, když ho bolí hlava nebo záda. Za to, když jste dobře vyspaní, šíříte kolem sebe dobrou náladu a pozitivní energii. Je tedy skutečně důležité, abyste měli kvalitní matraci, která se výrazně podílí na kvalitě vašeho spánku. Otázkou je, na co se zaměřit, když si matraci budeme vybírat.

Matrace je nedílnou součástí každé postele. Je nutné, aby vám byla příjemná, protože jinak se na ní zkrátka nevyspíte. Nedoporučuje se kupovat nízká matrace, která se za chvilku proleží. Když budete matraci vybírat, zjistíte, že na trhu je matrací víc než dost. Otázkou je, jakou matraci si z toho kvanta vybrat?

Nikdy nesahejte po nejlevnější

Jako u elektrických spotřebičů, tak i u matrace platí, že by se neměla kupovat ta nejlevnější na trhu. Nedoporučuje se kupovat matraci v hypermarketech, raději si najděte kvalitní prodejnu matrací, v níž vám s výběrem poradí. Na matraci se nesmí šetřit, je to něco, co ovlivňuje váš den, vaši náladu, a hlavně vaše zdraví.

Jak spíte?

Před výběrem matrace si zodpovězte otázku, jak spíte. To, jak spíte, může razantně ovlivnit výběr matrace. Pokud spíte především na boku, je pro vás ideální měkčí matrace, která se vám zcela přizpůsobí. Jestli však víte, že v noci spáváte především na břiše nebo na zádech, volte raději tvrdší typ matrace, který prospěje vaší páteři.

Volte na základě materiálu

Vybírat matraci si můžete i na základě materiálu. V současné době jsou oblíbené matrace z pěny, které se vždy stoprocentně přizpůsobí a které vždy zaručují příjemné vyspání, na druhou stranu se nekupují pružinové matrace, na které je náchylná většina z nás. I když jsou dnes pružinové matrace vyráběny z kvalitních materiálů, přesto můžeme cítit pružiny v zádech, což není nic příjemného.