Spálili jste se na sluníčku? Víme, co vám pomůže

Sluníčko zkrátka patří k létu. Je to něco, před čím se musíme chránit, protože může způsobit neplechu nejen na našem těle, ale také je nebezpečím pro vlasy či zdraví. Především ženy tráví během léta každý den na sluníčku, což jim může přinést nepříjemné spálení se. Když se člověk spálí, je to něco šíleného, jelikož se pomalu nemůžeme hýbat či nemůžeme se sami sebe dotknout, jak nepříjemný dotek je. Naštěstí i na spálení existuje několik věcí, které pomohou naši pokožku zklidnit a regenerují ji, aby nás tak nepálila a nebolela. Otázkou tedy je, co konkrétně nám pomáhá na spálení?

Spálení pokožky není nic nevšedního. V létě se lidé spálí každý den. Někdo se spálí proto, že to na sluníčku zkrátka přepískne, jiní se spálí proto, že pracují dlouho na slunném prostranství. Ať už došlo ke spálení jakýmkoli způsobem, víme, co vám pomůže pokožku či pleť zklidnit a regenerovat.

Své tělo chlaďte

To nejlepší, co můžete pro sebe a své spálené tělo udělat, je, že se ho pokusíte zchladit. Ideální je, když ho zchladíte například studenou nebo případně vlažnou vodou (horká voda je tabu, protože může pokožku ještě více podráždit). Stejně tak vám pomůže i pobyt ve stínu a vyhýbání se sluníčku, které rychleji spálenou pokožku opět nažhaví. Pomáhají také chladivé obklady či případně pitný režim, který zchladí tělo zevnitř, což se taky počítá.

Aloe vera proti podráždění

Až své spálené tělo trochu zchladíte, zkuste trochu zmírnit podráždění, což lze hned několika způsoby. Na podráždění pomáhá aloe vera, ale také rakytníkový olej, dále také ceramidy nebo případně bambucké máslo, které tělo krásně regeneruje.

Jestli nejste vlastníkem zmiňovaných produktů, snadno si poradíte i s tím, co máte v lednici. Na podráždění spálené pokožky pomáhá například okurka nebo případně tvaroh či jogurt (nebo také zakysaná smetana). Pomoc poskytují i obklady z heřmánkového čaje či ze zeleného čaje.