S během za štíhlou linií!

Plavková sezona je za dveřmi, ovšem ještě zbývá trocha času na to, abychom se svou nedokonalou postavou začali něco dělat. Kromě toho, že je nutné upravit jídelníček, můžeme začít sportovat. Existuje hned několik sportů, které pomáhají v boji proti nadbytečným kilům, jedním z takových sportů je i běh. Ten je oblíbený zejména proto, že ho lze vykonávat kdykoliv a kdekoliv. Navíc je zadarmo, proto není důvod, proč nezačít běhat. Nemusíte běhat dlouhé hodiny, stačí vám příjemná půlhodinka, během které rozproudíte metabolismus, spálíte pár kalorií a zlepšíte svou fyzickou kondici.

Běh je dnes obrovský hit. Pokud budete v zahraničí, všimněte si, že v mnohých parcích běhají dokonce i rodiny s dětmi. Bohužel naše parky tak nemotivují k tomu, abychom začali běhat. To však neznamená, že bychom běhat neměli.

Každý z nás má za domem nebo bytem nějaké místečko, které je pro běh jako dělané. Nezáleží na tom, jestli budete běhat po silnici či cyklostezce nebo jestli zvolíte měkčí neupravený povrch. Tělo si s každým povrchem dokáže poradit a běh bude přizpůsoben tomu, po čem běháte. Jenom je nutné začít běhat. První krok musíte udělat jenom vy.

Jak se na běh obléknout?

Než si řekneme konkrétní místa, která spalujeme a tvarujeme při běhu, musíme si prozradit, co si máme obléknout. Neuděláte dobře, když si obléknete tepláky a volnou mikinu. Toto oblečení vás bude jenom tížit a ztěžovat váš běh. Ideální je funkční oblečení, které se tělu přizpůsobí, které nikde nepřekáží a které hlavně stoprocentně absorbuje pot.

Jaká místa při běhu tvarujeme a spalujeme?

Běh je skvělý v tom, že při něm spalujeme kalorie ze všech částí těla. Spalujeme tedy jak nohy, tak i bříško i ruce. Při běhu se zlepšuje naše fyzická kondice, dochází ke zrychlení metabolismu, a navíc se cítíme lépe a zdravěji.

Proč tedy neběháte taky?