Co dokáže profesní koučink aneb příběhy z praxe

Profesní koučink si klade jasný cíl: Nalézt ty nejlepší vlastnosti člověka, pracovat s nimi a rozvíjet je. Soustavně se také pracuje na konkrétních slabých stránkách jednotlivce. Jaké výsledky takové snažení má? Podívejte se na konkrétní příběhy klientů. 

Konečně jsem se odhodlal

„V kariérním postupu jsem si nikdy nevěděl příliš rady. Přišlo mi hloupé si sám žádat o zvýšení platu, nějak se ozývat, vybočovat. Přitom jsem již několik let nebyl v práci spokojený právě z hlediska ohodnocení mého výkonu,“ říká Norbert. „Profesní koučink mi pomohl zorientovat se nejen ve své osobnosti, ale také v běžných postupech zaměstnavatelů. Celé jsem to konečně pochopil a získal jsem potřebné znalosti a postupy k tomu, jak to zlepšit. Konečně jsem spokojený se svým ohodnocením v práci, řekl jsem si o vyšší plat.“

Nebyla jsem si jistá, zda jsem dobrá

„Již od dětství jsem o sobě dost pochybovala. Až profesní koučink mi pomohl zjistit, že je to jen rodinné nastavení z dětství, které jsem slepě opakovala i v dospělém životě. Nyní již takovou chybu rozhodně neudělám. Mám možnost se pravidelně zamýšlet nad tím, zda jsem v dané pozici spokojená, a přemýšlím také nad svým pohledem na sebe sama. Mnoho se v mém životě změnilo k lepšímu,“ uvádí Brigita. 

Konečně vím, jak vést lidi

„Od doby vysoké školy jsem nijak nepracoval na tom, jak vést svěřenou skupinu pracovníků. Chvíli to fungovalo dobře, ale chyběly mi potřebné znalosti z psychologie, abych udělal potřebné změny. Nyní jsem si vše ujasnil a svůj tým sestavil rozdílným způsobem. Profesní koučink mi tak otevřel dveře nejen k mé spokojenosti, ale také ke zdravému a fungujícímu týmu, který je sestaven z lidí, kteří se doplňují nejen profesně, ale také lidsky,“ uzavírá Jan. 

Osobní přístup je v profesním koučinku klíčový pro úspěch každého klienta. I vy tak máte možnost ve svém životě nalézt vhodnou příležitost pro změnu k lepšímu.