Způsoby, jak vyčistit vzduch od prachu

Prach v domácnosti může způsobovat mnohé nepříjemnosti. Vyvolává kašel, špatně se nám doma dýchá. Je tedy třeba, abychom se snažili vzduch od prahu vyčistit. Naštěstí nemusíme kupovat žádné čističe vzduchu, stačí, když si osvojíme několik činností, které budeme vykonávat minimálně dvakrát do týdne. Jaké činnosti to jsou?

Prach ve vzduchu je zcela normální. I když pravidelně uklízíme, stejně se neustále usazuje na nábytku a víří se vzduchem. Podle odborníků se v našem ovzduší nachází neuvěřitelných šedesát procent prachu, zbylých čtyřicet procent jsou miniaturní vlákna či jiné látky.

Pojďme si říct, jak si poradit konkrétně s prachem v našem ovzduší. Není to nic těžkého, stačí si osvojit jenom pár naprosto běžných činností, které většinou děláme jenom jednou za týden.

Více vytírejte

Prach spadá samozřejmě i na zem, proto je nutné minimálně dvakrát do týdne vytírat. Nikdy nezametejte, raději vícekrát vytírejte. Zatímco zametání prach jenom rozviřuje, vytírání prach zcela pohltí, což je samozřejmě lepší. Pokud bydlíte v bytě, vytírání pro vás nebude problémem. Jestli bydlíte v rodinném domě, budete si muset najít čas zejména tehdy, pokud jste na prach alergický.

Potřebujete zamést? Raději smetí vysajte

Jak jsme zmínili, zametání jenom rozviřuje prach, který se v domě vyskytuje. Jestli se potřebujete zbavit nějakého smetí, raději vsaďte na vysávání. Pokud si pořídíte ruční vysavač, bude to stejné jako s metlou, jenom mnohem zdravější. Takový ruční vysavač koupíte do pár tisíc korun, nikdy nekupujte ten nejlevnější, protože vám po pár použitích může vyhořet.

Dvakrát do týdne utírejte prach

Utírání prachu je nejhorší součást každého sobotního úklidu. Jestli nejste ani vy milovníkem této činnosti, nepotěšíme vás. Abyste se zbavili prachu v ovzduší, doporučuje se utírat prach minimálně dvakrát do týdne. Jenom tak se předejde velkému množství prachu v ovzduší.