Zařizování interiéru se nese ve znamení mnoha chyb. Jakých?

Abychom dosáhli skutečně útulné domácnosti, máme tendenci strávit dlouhé hodiny nad plánováním a umísťováním jednotlivých kusů nábytku. Už při výstavbě ložnice přemýšlíme nad tím, kam jenom umístíme jarní dekorace nebo jestli si v obývacím pokoji najdou své místo i ratanové květináče běžně sídlící venku pod pergolou. Opomíjíme však řadu jiných chyb, které jsou daleko zásadnější než nevhodně umístěný doplněk. Co konkrétně označujeme za daleko horší interiérové chyby?

Špatné umístění svítidel

Sice se stává už v menším množství domácností, že v interiéru sázíme jenom na jedno hlavní osvětlení (už sázíme také na doplňkové, které vkusnější prosvětluje místnosti), přesto se dopouštíme několika faux pas, například špatně umísťujeme světla. Důvodem toho je fakt, že nemáme jasno v celkovém rozvržení místnosti.

Pokud si budete jistí v tom, kde budete jíst, kde bude pracovní kout nebo jakým směrem bude orientovaná kuchyňská linka, osvětlení dosáhne přesně tam, kam má.

Nevhodně zvolená barevná tapeta

Ať už zařizujete obývací pokoj nebo ložnici, vždycky byste měli vědět o takzvané barevné paletě. Ta je odlišná pro jednotlivé místnosti v domě. Zatímco do některých pokojů se volí barevná paleta spíše tlumenější, jinde jsou jednotlivé barevné odstíny spíše teplejšího charakteru.

V nejlepším případě se snažte, aby barev nebylo mnoho. Vhodné jsou takové kombinace, které jsou tvořeny maximálně třemi barvami. Neutrální bílá je příjemným základem, kterým nic nezkazíte. Ten poté můžete doplnit o další dva odstíny. Jeden výraznější a jeden méně výrazný.

Bez nových trendů

Zejména pokud chcete žít v moderním interiéru, neměli byste ignorovat nové trendy a vychytávky. Právě funkčnost příbytku může být tím, co zvýší komfort vašeho života a proč doma budete žít zase o chlup raději.