Velikonoční výzdoba do každé domácnosti

Velikonoce se kvapem blíží a s tím také přicházejí starosti, jaké budou svátky letošní rok v době pandemie. Možná do našich domovů nedorazí koledníci, ale to neznamená, že se nemůžeme bydlení udělat útulné a hezké. S pomocí velikonoční výzdoby pocítíte jaro a přivítáte teplo a sluníčko.  

Symbolika nového života 

Venku se pomalu a jistě probouzejí k životu stromy a květiny. Příroda se zelená, a proto je nejvyšší čas přinést takovou atmosféru i do našich domovů. Jednou z možností je zakoupit některé druhy jarních květin. Narcisky nebo tulipány dokonale ozdobí velikonoční stůl a přinesou do vašeho bydlení veselé barvy, což je po dlouhé a vyčerpávající zimě potřeba.  

Pokud se nechcete vydávat do obchodu a ve vašem okolí žádná taková rostlina neroste, vsaďte alespoň na tu nejjednodušší a nejlevnější variantu. Vytvořte si velikonoční osení. Nepotřebujete semena pro pěstování trávníků, ale bohatě vám postačí luštěniny, které máte doma v dóze nebo pytlíku. Čočka vám do pár dní vyklíčí a ozdobí stůl příchodem jara.  

Oslavte Velikonoce i v karanténě 

Možná smutníte, jelikož jste zvyklí trávit takové svátky se svými blízkými. Nezapomeňte, že kolem vašeho domu či bytu denně prochází sousedé, a vy jim díky správným dekoracím můžete zpříjemnit den, aniž byste byli v přímém kontaktu. Ozdobte své dveře velikonočním věncem, na stromky na zahradě zavěste zdobená vejce a na balkon nebo terasu si dejte ozdobený okrasný keř. Vše by mělo hrát barvami, k čemuž vám mohou dobře pomoci pestré stužky.  

Dekorace a mlsání 

Nejlepší dekorací je ta, která se dá o svátky sníst. Beránek už je běžnou klasikou, ale velikonoční stůl dobře ozdobí také jarní nádivka. Vyrazte s rodinou do přírody, nasbírejte čerstvé bylinky, ze kterých poté upečete nádivku. Jaro je také ve znamení detoxikace těla a při tom vám bylinky perfektně poslouží.