V hlavní roli závěsy. Kam všude se hodí?

Možná jste si všimli, že závěsy jsou zpět. Zatímco v minulosti bytoví designéři nepoužívali ani záclony, dnes se nosí móda pohodlného domova s akcentem na jedinečný design každého prostoru. Kde závěsy vyniknou nejlépe?  

Ložnice doslova volá po kráse 

Samozřejmě, pro ložnice jsou závěsy jak stvořené. A to nejen pro jejich eleganci a příjemný vzhled, ale také pro možnost pohodlného zatemnění celé místnosti. Do prostoru ložnice se nejvíce hodí dlouhé závěsy, které jsou o něco delší, než je výška samotné místnosti. Ať již budete volit jemné bílé z hustě tkané záclonové látky, nebo poctivý neprůhledný textil, k ložnici závěsy neodmyslitelně patří.  

Kuchyň závěsy zabydlí 

Je jedno, zda obýváte usedlost na venkově, nebo příjemný byt v paneláku, doma je doma. Abyste měli v kuchyni útulno, můžete si ji zabydlet pomocí závěsů. V kuchyni se hodí mít závěsy nejen po stranách oken, kdy budou zavázané pomocí vhodné mašle nebo ozdoby, ale také nad oknem. Tyto dva textilní kousky je dobré volit ve stejném materiálu i barevném provedení.  

Dětský pokojík, jak má být 

Dopřáváte svým dětem dostatek možnosti, jak si udělat věci po svém? Snad všechny děti milují, když si během dne mohou pokojík zatemnit a udělat si svůj vlastní bunkr. A právě závěsy v pokojíčku jim to dovolují. Navíc dovedou barevně sjednotit prvky, které v dětském pokoji převažují.  

Koupelna jako ze snu 

Jestliže máte v koupelně okno, je více než vhodné jej opatřit závěsem. Celý prostor získá jedinečnou atmosféru. Až si budete dávat blahodárnou horkou lázeň s bylinkami a osvětlíte si prostor svíčkami, nejvíce oceníte tento designový krok k lepšímu. Závěsy jasně patří i do koupelnových prostor.  

Závěsy dokáží vytvořit jedinečné kouzlo domova. Zútulní a zabydlí prostor, dodají mu pomyslnou třešničku na jeho kráse.