Už jste viděli nový film Davida Attenborougha? Otevře oči

Pokud sledujete dění ve filmovém světě, pak jste jistě zaznamenali jednu věc, a sice nový filmový snímek Davida Attenborougha. Jedná se o osmdesátiminutový dokument, který je životním poselstvím zmiňovaného přírodovědce. I když je mu přes devadesát let a pravděpodobně se nedožije zkázy, kterou na sebe šijeme a kterou našimi kroky přilákáme, přesto se rozhodl natočit film, který by mohl dopomoct k záchraně dalších generací.  

David Attenborough: Život na naší planetě 

Konkrétně mluvíme o poměrně novém filmovém snímku s názvem David Attenborough: Život na naší planetě. Filmový snímek nás zprvu dostává do Černobylu – na místo, které je dodnes neobydlené. Poukazuje však na jednu věc, a sice na to, že se příroda dokáže vzpamatovat prakticky ze všeho. I když jsou místa, která dřív pokrýval jenom popel, stále neobydlené, je to nyní zalesněná oblast plná zvířat.  

A právě toto místo nás už z počátku přivádí na myšlenku toho, že do zkázy se kvůli našim krokům nežene příroda, ale my – lidé. Příroda se totiž dokáže vzpamatovat i z opětovaného vyhynutí všech zvířat nebo rostlin. Ten, kdo se vzpamatovat nemůže, jsme my – lidé.  

Vyhyneme jako dinosauři? 

Možná jste si ihned vzpomněli na dinosaury. A to bylo dobře. Právě podobný osud nás nyní čeká, pakliže se o planetu nezačneme víc starat. Kvůli našim krokům, kvůli neustálému kácení lesů a pralesů či nadměrné konzumaci masa se dostáváme do bodu, kdy nebudeme moct žít, protože příroda kolem nebude existovat. Jenže jen hrstka lidí si uvědomuje, že když neexistuje příroda, neexistujeme vlastně ani my, lidé.  

Unikátní dokument má být celoživotním svědectvím přírodovědce, který se po celý svůj život domníval, že sleduje krásy přírody. Až nyní si však uvědomil, že sleduje její mizení z první řady. Za svůj život viděl i takové druhy rostlin a zvířat, která už nyní na mnoha místech nenaleznete vlivem člověka.