Trh s fotovoltaikou roste do markantních rozměrů

Samozřejmě za to mohou velké výkyvy na trzích s elektrickou energií, ovšem už nyní můžeme s čistým svědomím konstatovat, že trh s fotovoltaikou se rozrostl do obřích rozměrů, o nichž se zejména společnostem poskytujícím tuto službu ani nesnilo. Z posledních průzkumů vyplývá, že v minulém roce bylo připojeno k síti fotovoltaických elektráren okolo 34 tisíc domácností. Bylo tak postaveno o bezmála deset tisíc úsporných řešení více, což představuje neuvěřitelný procentuální skok. A podle všeho se bude v tomto nastoleném trendu i nadále pokračovat.

Zájem lidí bude růst

Podle odborníků se zájem o fotovoltaické elektrárny na klíč nebude snižovat. Důvod je prostý – aktuální nejistá doba a také nejistá situace na trzích s elektrickou energií. Lidé chtějí na jednu stranu šetřit, na druhou stranu být co nejméně závislí na běžných dodavatelích energií pro případ, kdyby došel negativní scénář. Chtějí, aby je to postihlo co nejméně. 

Vlivem zvýšeného růstu roste také počet profesionálů, kteří mohou tuto službu nabízet. Ovšem v porovnání s tím, jak velký zájem o fotovoltaické elektrárny nyní je, je počet kvalifikovaných pracovníků velmi malý. Vyžaduje se jich více, stejně jako se vyžaduje dostatečné množství některých komponentů na trhu. Právě s nedostatkem součástek se i na trhu s fotovoltaickými elektrárnami nyní potýkají.

Domácnosti chtějí solární panely nejvíce

I když je pravdou, že zájem o fotovoltaickou elektrárnu roste i u větších firem (hlavně po nedávném zjednodušení legislativy, kdy získání povolení už není tak těžké), stále jsou těmi hlavními tahouny rodinné domácnosti, které chtějí snížit odběr příliš drahé elektrické elektřiny. 

Navíc se stále ještě využívá z dotací programu Nová zelená úsporám, díky kterému přibývá zájemců rekordním tempem.