Saténové povlečení do každé ložnice

Spánkem trávíme až třetinu svého života, proto je důležité, abychom spali kvalitně. Jistou měrou se na kvalitě našeho spánku podílí matrace i povlečení, do něhož navlékneme peřiny a polštář. Při výběru ložního prádla dbáme především na to, aby nekousali a nesvědilo, aby naše noc nebyla spíše probděná než prospaná. Trefou do černého je saténové povlečení, jež se pyšní skvělými termoizolačními vlastnostmi.  

Dobré větrání i ochrana před chladem 

Ložní prádlo musí splňovat mnohé. Kromě zmiňovaných vlastností by nemělo postrádat dobré větrání a mělo by být také dostatečnou ochranou před chladem, ale i před přehřátím. To ostatně splňuje satén na výbornou díky již zmiňovaným termoizolačním vlastnostem.  

Mnozí lidé jsou toho názoru, že v saténu je příliš horko. Ve skutečnosti se hodí pro každé roční období, protože v létě umí příjemně chladit, v zimě zase dostatečně zahřeje. Často se o saténu tvrdí, že je to takzvané univerzální oblečení, které nemusí žádný měsíc ležet ve skříni.  

Snadno se udržuje 

Nabízí se otázka, jak satén prát, respektive jak ho udržovat, aby co nejdéle zůstal v jako novém stavu. Opět mezi lidmi koluje domněnka, že satén vyžaduje extra péči, ale není tomu tak. Stačí ho prát na čtyřicet stupňů Celsia. Jen tedy vypněte ždímání, aby se vám zbytečně nepomačkal. A také se ujistěte, že se v bubnu pračky nenachází žádné drobné předměty, které by mohly ložní povlečení nenávratně zničit.  

Šetrné k pokožce 

Co je zajímavé, tak že satén je opravdu šetrný k lidské pokožce a pleti. Nejedno povlečení (zejména bavlněné) způsobuje vrásky, pokud se spí na břiše (obličej je při spánku nehezky srolovaný a pomačkaný). Po saténu však kůže krásně klouže čili se vyhnete jemným liniím linoucím se pletí. 

A co vy, už jste vyzkoušeli příjemnost, kterou satén přináší do ložnice?