Rusňákova investiční skupina DRFG a její energetický fond

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka založila energetický fond. Kromě svého fondu nemovitostí se také soustředí na dluhopisy a věnuje se i celé řadě dobročinných aktivit. Energetický fond je další formou vhodnou pro investice. K založení energetického fondu DRFG bylo dáno dohromady dostatečně velké a velmi kvalitní portfolio. Jde o 5 fotovoltaických elektráren a jejich enterprise value se odhaduje na 1,9 miliardy korun. To je velmi dobrý začátek.

Teplárna Šternberk

Teplárna Štenberk je licenčně i fyzicky dokončena. K dispozici je i několik dalších, velmi slibných investičních záměrů v oblasti energetiky. Teplárna Šternberk obdržela veškerou dokumentaci, licence a nezbytná oprávnění ke svému provozu. Bude tak moci plně uspokojit poptávku po teple od svých kontraktorů. Investiční skupina DRFG v současné době drží plných 100 % akcií. Výroba elektrické energie se stabilizuje na maximálních parametrech. Aktuálně také neustále probíhají nová jednání s potencionálními odběrateli tepla. Pracuje se na optimalizaci nákladů zejména v oblasti nákupu paliva, kde se naskytuje mnoho příležitostí k budoucím úsporám. Založení energetického fondu vneslo do skupiny DRFG Davida Rusňáka mnohé diskuze i recenze. Nakonec se to ale povedlo.

Energetický fond DRFG

Výroba elektřiny i vlastnictví pozemků jsou nadstandardní projekty, které mají velmi slibné pole růstu. Energetický fond bude mít, stejně jako všechny ostatní fondy skupiny DRFG domicil v Lichtenštejnsku a bude se jednat o fond kvalifikovaných investorů. Investice do solární energetiky se jeví jako konzervativní a stabilní. Nákladové složky jsou minimální a při valuaci aktiv fond počítá s podprůměrným slunečným osvitem. Zakladatel společnosti DRFG David Rusňák bude rozšiřovat oblast energetiky o výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů, především z větrných elektráren. Regulované zdroje v oblasti teplárenství či infrastruktury slibují stabilní a predikovatelný výnos s dlouhou životností a minimální konkurencí v dané lokalitě.