Proč mít garnýže?

Garnýže jsou pro mnohé nezbytnou součástí bytu. Jiní je neuznávají, jelikož podle nich narušují estetiku místnosti. Jaké garnýže si vybrat, abyste byli spokojeni? Proč jsou tak důležité? 

Odolnost záclony závisí na garnýži

Pořídíte si nové záclony a těšíte se na to, jak dlouho vám vydrží. Když ale nemáte kvalitní dřevěné nebo kovové garnýže, s dlouhou životnostní záclon se můžete rozloučit. Plastové nekvalitní kousky se prověsí a znamenají začátek konce vaší záclony. Ta praská uprostřed své šíře, trhá se a ztrácí na svých původních vlastnostech. 

Dřevěné nebo kovové garnýže? 

Přejete si, aby se garnýže staly nedílnou součástí estetického dojmu z vašeho prostoru? V tom případě si zvolte kov nebo dřevo. Můžete si do místnosti nainstalovat i více než jednu záclonovou tyč, která následně udrží nejen reprezentativní záclonu, ale také závěsy. 

Kovové garnýže se hodí do moderně řešeného interiéru. Díky nepřebernému množství povrchových úprav a barev se následně doladí do vašeho prostoru. Vše spolu bude tvořit jeden celek. 

Dřevěné garnýže se nejvíce vyjímají v nadčasovém interiéru. Provence, skandinávský styl, boho styl, nebo také vintage. To vše jsou styly, které přivítají přidanou hodnotu přírodního materiálu. Dřevo má vždy jedinečnou strukturu. Navíc se jedná o ekologický a obnovitelný materiál. Barevná úprava je samozřejmostí i zde. 

Když nechcete garnýže ani vidět

I v tomto případě je možné do místnosti povolat záclony. Nebojte se, nebudou viset na nalepovacích plastových páscích, které se rychle unaví a následně záclony padají dolů. Mnohem lepší řešení jsou stropní kolejnice. Jsou odolné a vhodné pro každodenní použití a namáhání. Jedná se v podstatě o neviditelné garnýže. Při vstupu do místnosti uvidíte pouze nádhernou záclonu, která se spouští přímo ze stropu. Elegantní a působivé. 

Garnýže nabízejí optimální oporu pro vaši záclonu.