Nejlepší materiály pro balení a kdy je použít

Pro balení můžete využít nejrůznější materiály, které mohou zajistit, že váš majetek zůstane nedotčený po celou dobu stěhování. Díky obalovému materiálu nejenže ochráníte předměty před zničením, ale také zajistíte, že se budou lépe přenášet a zůstanou pospolu podle toho, jak je potřebujete. Jaké materiály můžete využít?

Bublinková fólie

Stěhovací firma pomáhající při stěhování v Praze i vy jistě oceníte, když budou křehké předměty zabaleny v bublinkové fólii. Ta je totiž tím nejlepším způsobem, jak zajistit, aby nedošlo k rozbití vašich sklenic, talířů a rozbitných dekorací. Důležité je ale také to, jednotlivé předměty obalené v bublinkové fólii do kartonové krabice naskládat tak, aby se při přenosu/převozu nehýbaly. To znamená vyplnit všechny volné prostory – například pokrouceným novinovým papírem nebo další bublinkovou fólií. Bohužel se nejedná o nejekologičtější způsob stěhování.

Obaly a krabice

Pro stěhování ale můžete využít také obaly, které již máte doma. To, že se budete stěhovat, víte s předstihem. Proto můžete začít shromažďovat různý obalový materiál – a požádat můžete také své přátele. Nakupování přes e-shopy je dnes velice rozšířené a také předměty takto odesílané jsou určitým způsobem zajištěny. Můžete si je tudíž shromažďovat předem. Může jít o různé zbytky polystyrenu, papírové výplně apod.

Papír

Variantou šetrnější k životnímu prostředí než použití bublinkové fólie, je použití papíru. I papír (například starý novinový) může značně pomoci při stěhování. Pro zachování bezpečnosti vašich předmětů bude důležité někdy použít několik vrstev papíru na jeden předmět. Funguje ale stejně spolehlivě, jako bublinková fólie.

Bedny

Bedny jsou skvělé pro vyplnění většími předměty, které se z ní nemohou vysypat. Pokud se bojíte, že by se mohly vysypat (v případě, že nejsou opatřeny víkem), můžete je obalit potravinářskou fólií.