Jakého papouška pořídit dítěti?

Mnozí rodiče chtějí své děti naučit odpovědnosti, zároveň chtějí své děti naučit jisté toleranci ke zvířatům. A tak jim tedy už v brzkém věku pořizují domácí mazlíčky, kteří jsou nenároční a kteří jsou pro děti vhodné. Zatímco většina rodičů pořizuje králíčky nebo křečky, jiní jim chtějí koupit něco živějšího, a to konkrétně papouška. Jedná se o milého společníka, kterému postavíte vlastnoručně venkovní voliéru nebo ptačí klec z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby. 

Rodiče, kteří zvažují, že koupí své ratolesti papouška, se většinou uchylují ke klasickým malým andulkám, o nichž si myslí, že jsou to ideální papouškové pro děti. To odborníci ostatně nevyvrací, jsou naopak pro. Zároveň však upozorňují na to, že andulky nejsou jediným vhodným papouškem pro děti. 

Vybírat můžete i z papoušků z rodu agapornisů

Andulky opravdu nejsou jediní ptáci, kteří jsou vhodní pro nejmenší. Vhodní jsou také papoušci z rodu agapornisů. Mluvíme například o agapornisovi fišeri nebo o škraboškovém nebo růžovohrdlém agapornisovi. I ptáci tohoto druhu jsou naprosto skvělí společníci, kteří se stejně jako andulky mohou naučit několik slov. 

Kromě zmiňovaných papoušků jsou pro děti vhodné také korely, ovšem ty mají trochu pronikavější křik. 

Podle čeho vybírat papouška pro děti

Každý začínající chovatel, v tomto případě dítě nebo jeho rodič, má od papouška zcela jiné požadavky. Nelze proto přesně určit, jaké druhy jsou vhodné pro začínající chovatele. Je to stejné jako s výběrem pejska – i v případ výběru psa se díváte na své požadavky a podle toho volíte rasu nebo zbarvení. 

Při výběru papoušků dětem hraje roli mimo jiné i přítulnost ptáka. Děti zkrátka budou chtít, aby se s nimi jejich mazlíček mazlil. Samozřejmě v tomto případě hraje i roli finanční stránka. Papoušci nejsou levnou záležitostí.