Jak ušetřit místo v menším bytě 

Z posledních průzkumů vyplývá, že stále se těší největšímu zájmu menší bytové jednotky. Lidem zkrátka stačí dvoupokojové nemovitosti, kde mohou žít do té doby, dokud si nepořídí rodinu. Čemu však nakonec čelí je uspořádání nábytku, kterého je najednou více než prostoru v nemovitosti. A tak se nabízí otázka, jak ušetřit místo, pokud jste se rozhodli žít v menším bytě.  

Je to hlavně o plánování 

Co bychom v žádném případě neměli podcenit je plánování. Dojít by k němu mělo ještě předtím, než se rozhodneme pustit se do výběru nábytku. V ideálním případě si nakreslete půdorys nemovitosti a snažte se přijít na kloudná řešení, která budou praktická a která budou logicky uspořádaná tak, abyste se v domácnosti mohli hýbat, ale aby zároveň byly zajištěné veškeré vaše potřeby.  

V současné době jsou k dispozici nejrůznější plánovací programy, které jsou dostupné běžně na internetu. Sami doma si můžete sestavit 2D nebo 3D návrh toho, jak by to po zařízení ve vašem příbytku mohlo vypadat.  

Sázejte na drobné i větší vychytávky 

Kromě dostatečného plánování se vyplatí vsadit všechna esa v rukávu na vychytávky do domácnosti. Těch je naštěstí víc než dost a do malých domácností se naprosto hodí. Na mysli máme například takové hacky, které alespoň opticky zvětší nemovitost. Množství zrcadel odrážejících světlo, také světlá výmalba zdi a minimum závěsů nebo záclon – to vše radí bytoví designéři, pokud zařizujete menší nemovitost k obrazu svému.  

Kromě toho existuje řada řešení, které oceníte. Rozkládací pohovky nebo také rozkládací křesla, případně postele s úložným prostorem pod ní jsou něčím, co vám ušetří místo i peníze v peněžence.  

Co místnost, to zamyšlení 

Obecně se musí přemýšlet nad každou místností zvlášť. Zatímco v kuchyni můžete ušetřit místo tím, že zainvestujete spíše do obdélníkového jídelního stolu než do kulatého, v koupelnách zase dávejte přednost spíše sprchovým koutům než prostorným vanám.