Jak správně využít prostor v malé ložnici 

Bojujete s prostorem v ložnici? Máme pro vás několik rad a tipů, jak prakticky prostor zařídit a vytvořit si perfektní místo pro relaxaci.  

Pryč s nevyužitými rohy 

V každém pokoji najdete rohy a někdy i nevyužité výklenky, které se často v prostoru opomíjejí. Vy je ale můžete využít pro svůj prospěch a udělat z nich úložné prostory. Zkuste například otevřené police, do kterých můžete vyskládat knihy, svíčky či jiné předměty, které chcete mít vystavené. Některé rohy jsou také prostorné natolik, že se do nich vejde i menší komoda či skříň. 

Úložný prostor  

Úložné prostory pro vaše oblečení a jiné věci v malé ložnici nejlépe vyřešíte pomocí šatních skříní na míru. V takovém případě zabere skříň jen jednu zeď a ty zbývající zůstávají volné pro pověšení oblíbených obrazů či zrcadel.  

Místo postele rozkládací pohovka 

Prostor můžete využít i rozkládací pohovkou místo postele. Pokud se vám tato představa zdá nepohodlná, můžete popřemýšlet i nad nástěnnou postelí, která se dá sklopit tak, že vypadá jako skříň.  

Jestli máte vysoké stropy, můžete zkusit mezipatro se spací částí. 

Plovoucí police 

V malém pokoji je nejvhodnější zvolit pár kusů většího nábytku, který doplníte plovoucími policemi. Pokoj tak nebude vypadat příliš přeplněně.  

Využijte prostor za postelí 

Prostor za postelí se dá využít k vytvoření úložného prostoru tím, že dáte pryč klasické čelo postele. Vytvořený prostor nahradí také noční stolek. 

Jak správně vybrat barvu 

Do malých ložnic se obecně hodí více barvy bílé a neutrální. Aby prostor nepůsobil příliš studeně, můžete vybrat pár doplňků v teplejších tónech. 

Nebojte se tapet a uměleckých děl  

Jednu zeď můžete využít pro zpestření bílých barev pomocí uměleckých děl či tapet. Vždy se však hodí spíše jeden motiv.  

Vytvořte optickou iluzi pomocí reflexních ploch  

Zrcadlové skříně, zrcadla a vhodné využití světla se používají, aby místnost vypadala opticky větší.   

Rada na závěr – minimalizujte nepořádek, díky kterému prostor vypadá menší, než je.