Jak se ve vaší koupelně cítí děti? Vyzkoušejte si jejich pohled na věc

Koupelna by měla být místem, kde si celá rodina může dopřát nejen relax ve vaně a ve sprše, ale také rychlou ranní hygienu. Je vaše koupelna přichystána také pro děti, nebo se v ní cítí velmi nepříjemně? Pojďme se na tuto místnost podívat dětskýma očima. 

Krása pro všechny? 

Je prostor pro vaši ranní hygienu nový, nebo jej za nedlouho čeká rekonstrukce koupelny? Možná přehodnotíte své priority, když se byť na chvíli ponoříte do dětského světa. Najednou zjistíte, že krása, kterou tak opěvujete, možná neplatí pro všechny. Co dítě nejméně zvládá? 

Umýt si ruce je nadlidský úkol

Představte si sebe, jak stojíte ještě na vratkých nožkách jako batole, a jste vyzváni, abyste si umyli ruce. Při tom budete nuceni vystoupat na jakousi plastovou nebo dřevěnou židli do výšky, ve které se bojíte, že spadnete. Na proud vody dosáhnete jen stěží. Chcete zmáčknout dávkovač na mýdlo na ruce, ale nepodaří se vám to. Jste příliš slabí. Poté vám ještě někdo mnohem větší, než vy vyspílá, že vám to tak dlouho trvá. 

Uvidím se vůbec někdy?

Zatímco dospěláci mají v koupelně své obří zrcadlo, vy jej nevidíte. Leda v době, kdy vás někdo vezme do náruče. Ve zbytku času ani nemáte možnost zjistit, že jsou vaše ústa špinavá od borůvek, nebo třeba od zubní pasty. Prostě dětské zrcadlo zde úplně chybí. Tak rádi byste na sebe navíc udělali nějakou legrační grimasu, ale není kde. Legrace se tedy nekoná. 

Místnost pro obry

Zkuste si představit, že vám někdo pověsí ručník do výšky, kde nemáte možnost jej umístit na poutko v případě, že vám spadne. Asi se budete cítit provinile, že si nejste schopni ani uklidit ručník. Bohužel, není to možné. Místnost si totiž zařídili obři. 

Díváte se nyní na svou koupelnu jinýma očima? Zkuste si na chvíli sednout do koupelny a představit si, že z této výšky musíte splnit všechny své denní potřeby. Přesně tak vidí náš svět děti.