Jak provonět celý byt?

Zkuste si vybavit, jak příjemné pocity vás zalijí, když loupete citrusové plody uprostřed kuchyně. Místnost se okamžitě zaplní čerstvou vůní, a to samozřejmě blahodárně působí i na vaši náladu, která hned poskočí vzhůru. Není tedy škoda, že takto příjemná chvíle netrvá déle a vůně poměrně rychle zmizí? 

Nabízí se proto otázka, jak si tento příjemný pocit v místnosti uchovat a zároveň s tím zamezit přítomnosti různých odpudivých pachů. Následující trik zajistí, že citrony uvolní do ovzduší maximální množství vonných látek z kůry i buničiny! 

Jak pomocí citrónu provonět celou místnost? 

Stačí pouze šťavnatý citrón nakrájet křížem (bez poškození spodní části slupky) a pak jej posypat solí nebo sodou, na kterých byste rozhodně neměli šetřit. Čekáte, jaký úkol bude následovat? Dámy a pánové, to je naprosto všechno! Pak už ho stačí jen umístit v kuchyni na vhodné místo. Tento trik se dá využít v každé místnosti, a dokonce i pro umístění do ledničky je naprosto skvělý. Zkrátka můžete za pár korun osvěžit každou část vašeho bytu sladkou citronovou vůní, kterou si nebudete moci vynachválit. 

Čím jsou citróny tak výjimečné a k čemu se ještě dají využít? 

Citróny jsou všeobecně vyhlášené pro své antibakteriální účinky a velice silné a osvěžující aroma. Díky oběma těmto vlastnostem se dají citróny využít k mnoha dalším účelům. Jejich šťáva smíchaná s tekutým mýdlem se stane zdatným pomocníkem při čištění kuchyňských skříní nebo ledniček. Kyselina citronová navíc dokáže zbavit domácnost mastných skvrn a jakýkoli povrch dezinfikuje. 

Určitě ale nezapomínejte citrony také konzumovat, protože taková ranní voda s kapkou citrónu dokáže příjemně nastartovat den, a ještě ke všemu blahodárně působí na vaše zdraví. Ani přidáním do čaje rozhodně nic nezkazíte. Někdo dokonce dokáže sníst samotný citrón, aniž by se nad ním, byť jen trochu zašklebil. Možnosti jsou zkrátka různé.