Jak a čím si doma posvítit?

Kulatá LED zrcadla jsou aktuálně velký trendem, který se hodí do moderních koupelen a sedí sem stejně jako poklice na hrnec. Jsou však pouze doplňkovým osvětlením a nelze je brát za regulérní svítidlo, které vystačí na celou jednu velkou místnost. Bohužel. Doplnit je musí takzvané hlavní světlo, abyste viděli na všechno, na co vidět máte. Pojďme se však tím, čím doma svítit, zabývat více.

Každá místnost vyžaduje jiné osvětlení

Úvodem stojí za to říct, že každá jedna místnost vyžaduje trochu jiné osvětlení. Zatímco v koupelně se bude svítit jinak, jinak se bude svítit v kuchyni nebo obývacím pokoji. V každém pokoji totiž děláte něco jiného a každá taková činnost vyžaduje trochu jiné světelné podmínky.

Kuchyně vyžaduje výraznost

Například v kuchyních se musí sázet na výraznost, respektive výrazný jas. Potřebujete vidět na vše, co děláte. Krájení, smažení nebo vaření vyžaduje především dobrou viditelnost. Do kuchyňského koutu se proto aplikují primárně zářivky, které však nemusí vypadat nemoderně a ošklivě. Naopak.

Dnes se zářivky prodávají ve velmi zajímavých provedeních. Zatímco některé jsou ve formě LED pásků, jiné jsou regulérními lampami s průsvitnými kulovitými stínítky.

V obýváku se rozšoupnete

Obývací pokoj je kategorií samou o sobě. Zde klaďte důraz na jedno centrální světlo, poté ho však doplňte o řadu doplňkových světel nejrůznějších velikostí. Hodit se sem budou stojací i nástěnné lampy, případně také menší lampičky teplejšího světla.

Ložnice touží po intimitě

Na druhou stranu střídmější budete pravděpodobně v ložnici, kde se touží výhradně po intimitě. Stmívač světla je to, co budete milovat. Aby se vám v ložnici totiž dobře spalo, musíte učinit jedno jediné – zajistit naprostou tmu. A se stmívačem (a minimem světel) to půjde snadno.