Chřestová sezona je v plném proudu. Proč ho zařadit do jídelníčku?

Pokud chodíte nakupovat do supermarketu či hypermarketu, jistě jste zpozorovali, že se do obchodů vrátil po roce chřest. Jedná se o vynikající zeleninu, která vám zpestří denní jídelníček. Škoda, že sezona chřestu je tak krátká, je to skvělá surovina, z níž se tvoří ty nejlepší pokrmy vůbec. Například se z chřestu vaří unikátní chřestová krémová polévka nebo patří i do vynikajícího rizota. Jak jsme zmínili, je to vynikající zelenina, která je navíc zdraví prospěšná. Víte, jak prospívá našemu zdraví?

O chřestu se ví, že má málo kalorií, což ocení každá žena, která se aktuálně snaží zhubnout do plavek Kromě toho je však plný vitaminů a blahodárně působí na náš organismus. V současné době můžete chřest koupit nejen v hypermarketech, ale taky na farmářských trzích, kde koupíte chřest čerstvý.

Chřest má hned několik podob. Nejoblíbenější je v tomto období chřest bílý, který se nejčastěji prodává na farmářských trzích. Dále se můžeme setkat se zeleným chřestem, který se dováží ze světa. Tyto dva chřesty se nijak neliší, výživová hodnota je zcela stejná. Co se však týče třetího, fialového chřestu, ten obsahuje více cukru.

Chřest nás zbaví problémů močových cest

Pokud vás trápí problémy močových cest, chřest si zamilujete, protože vám rychle uleví od bolesti. Kromě toho, že pomáhá při problémech močových cest, pomáhá i při problémech s ledvinami. O chřestu se mimochodem říká, že je protirakovinný. Funguje především jako prevence před nádorovými onemocněními.

Chřest pročišťuje krev

To však nejsou jediné blahodárné účinky chřestu. Dokonale pročišťuje krev, dále taky pozitivně ovlivňuje trávení. Jestli jste ženou, která se aktuálně nachází v rizikovém těhotenství, i vám může chřest pomoct a ulevit od případných bolestí, které vás mohou sužovat.

Chřest je bohatý o vápník, železo a o kyselinu listovou.