Chcete se v ložnici cítit příjemně? Tipy a rady, jak ji zútulnit

I když si mnozí lidé myslí, že v kuchyni trávíme nejvíce času, není to tak. Nejvíce času trávíme v ložnici, kde odpočíváme, kde naše svaly regenerují, kde nabíráme sílu. Jelikož v ložnici trávíme nejvíce času, měli bychom ji mít zařízenou tak, abychom se v ní cítili dobře a aby nám v ní bylo příjemně. Pokud nevíte, jak konkrétně si ložnici zařídit, abyste v ní měli zmiňované pocity, poradíme vám.  

Pokud se teprve stěhujete do nového domu nebo do bytu, myslete na to, že ložnice by měla být v místnosti, kde je přirozené světlo. Není nic hezčího než místnost osvětlená přirozeným světlem. V takové místnosti je člověku dobře, navíc se v takové místnosti daří květinám a rádi v ní trávíte svůj čas.  

Květina do ložnice patří 

Mnozí designéři jsou toho názoru, že květiny nemají v ložnici co dělat. Jenže to není pravda. Květiny rozhodně do ložnice patří, minimálně jednu květinu byste ve své oáze klidu mít měli. Samozřejmě neudělejte si z ložnice botanickou zahradu, tak by ložnice rozhodně působit neměla, ale ložnice bez květin je smutná a nehezká. Do ložnic doporučujeme spíše nenáročné květiny, které se dokážou vypořádat někdy se zatuchlým vzduchem. Ideální je například fíkus nebo dracéna, ty vydrží i v rozích místnosti.  

Koberce ložnice zjemní 

Připadá vám vaše ložnice taková drsná či tvrdá na pohled? Nemáte chuť se na první pohled ponořit do kupy polštářů? Zkuste ložnici zjemnit. S tím vám pomohou koberce a koberečky, které mají jemnost v povaze. Kusové koberce nahradí tradiční kobercové krytiny, které mají více nevýhod než výhod. Odstín koberečku nebo předložky k posteli vždy vybírejte podle toho, jaká barva v ložnici dominuje či do jaké barevné kombinace máte ložnici zařízenou. Koberce by neměly být kontrastem, ložnice má působit harmonicky.  

Žádná elektronika 

Abyste si v ložnici co nejvíce odpočinuli, neměli byste mít ve svém pokoji elektroniku. Zapomeňte na televizi nebo počítače v ložnici, vhodné nejsou ani projekční budíky.