Aby vám matrace dlouho vydržela, je třeba o ni pečovat. Ale jak na to?

Mnohé věci mají svou spotřebu, mají datum své trvanlivosti. A i když to lidé nechtějí slyšet nebo si to nepřiznávají, je na tom stejně také obyčejná matrace. Právě matrace se podílí na kvalitě našeho spánku, proto když už se delší dobu probouzíme s bolestí zad nebo s bolestí hlavy, je načase matraci vyměnit nebo alespoň ji zkusit otočit, což by se mělo taky pravidelně konat. Pakliže však otočení nepomáhá, zavítejte si do obchodu pro novou pružinovou matraci nebo zdravotní matraci, na které se vám už bude spát zase jako v pohádce. Jen se ale o tu novou pořádně starejte, ať nevydrží chvilku jako ta předcházející. Nestačí jen dobře vybrat matraci, ale právě o ni také pečovat.

Matrace skutečně mají datum své trvanlivosti. Většinou vydrží několik let, je však třeba, abychom se o ně starali. Pokud budete věnovat svůj čas pravidelné péči o matraci, matrace vydrží krapet déle, než byste očekávali. Na chvilku tak odložíte další investování do nové matrace jako takové. 

Abyste neztráceli čas zjišťováním, jak se o matraci starat, máme pro vás několik bodů, které vám prozradí, jak o matraci správně pečovat. 

Jak se starat o matraci

  • Matraci je nutné pravidelně větrat, i když je hodně prodyšná. Matraci větráním zbavíte vlhkosti, která je důvodem, proč se v matraci usídlují plísně. 
  • Matrace by se měla pravidelně otáčet. Důvodem je zajištění lepšího odvětrávání, což je důležité, jelikož se tělo během spánku velmi potí. 
  • Pokud má matrace snímatelný potah, což už dnes má drtivá většina matrací, měli byste ho v pravidelných intervalech prát. V pračce se pere na krátký cyklus na zhruba čtyřicet stupňů. 
  • Pokud se vám zdá být matrace krapet deformovaná, vyplatí se ji na pár dní otočit. Matrace se zase dostane do svého původního stavu a vám se opět bude spát jako v pohádce. 
  • V případě čištění potahu se vždy vyhněte chemikáliím, které by vám mohli posléze způsobit jen kožní nebo jiné zdravotní problémy.