6 příznaků, podle kterých poznáte gastroenteritidu

Infekce, kdy se v trávicím ústrojí objeví bakterie, je často původcem gastroenteritidy. Víte, jak ji poznáte? Pojďme se podívat na nejčastější příznaky.  

Chuť k jídlu zmizela 

Pokud vás trápí gastroenteritida, zřejmě nemáte příliš velkou chuť k jídlu. Nemáte hlad nebo vám dokonce pomyšlení na jídlo způsobuje pocit nevolnosti.  

Zvracení a nevolnosti 

Gastrointestinální onemocnění se často vyznačují pocitem nevolnosti nebo dokonce zvracením. Nevolnost se stupňuje a člověku se nepatrně uvolní, až když se vyzvrací. Toto jsou varovné příznaky, že se uvnitř vašeho těla něco děje.  

Průjem 

Potíže se zažíváním se v mnoha případech vyznačují také vodnatou stolicí. Pokud potřebujete toaletu používat častěji než obvykle, zřejmě u vás probíhá střevní či žaludeční infekce.  

Horečka 

Horečka, tedy teplota, která stoupla nad hodnotu 38 stupňů Celsia, je jasným signálem, že s vaším tělem něco není v pořádku. Pokud se k výše zmíněným příznakům přidává vysoká teplota, je čas navštívit lékaře.  

Bolesti a křeče v břiše 

Silné bolesti v oblasti mezi hrudníkem a pánví často poukazují na celou řadu potíží. Jestliže se tyto bolesti vyskytují současně s dalšími symptomy zde uvedenými, je zřejmě něco v nepořádku s vaším trávením.  

Krev ve stolici 

Možná se u vás objevuje ve stolici tmavší krev. K jejím vzniku mohlo dojít pravděpodobně v důsledku zánětu žaludku nebo střev. Neprodleně vyhledejte lékařskou pomoc.  

Včas vyhledejte lékařkou pomoc ve všech případech, kdy budete pociťovat, že s vaším trávením není něco v pořádku. Lékař určí příčinu vašeho stavu a určí vám správnou léčbu. Kromě toho dbejte na to, abyste pili dostatek tekutin a nezůstali dehydrovaní. Doporučuje se také jíst v malých dávkách a často. Pomoci zmírnit příznaky by mohl také draslík, zázvor a bazalka.