4 tipy pro prakticky zařízenou zahradu 

Zahrada může být zdrojem obživy pro celou rodinu i místem k odpočinku. Když se budete snažit, aby byla zařízena účelně, ušetříte si čas s její údržbou.  

Záhony, ke kterým se nemusíte ohýbat 

Ochránit plodiny před nenechavými slimáky, nebo si prostě jen zajistit pohodlné zahradničení. To jsou nejčastější důvody, proč si dnes lidé pořizují betonový vyvýšený záhon. Můžete jej umístit naprosto kamkoliv, navíc se dá sehnat i v imitaci dřeva. Na první pohled tak nikdo nepozná, že se vaše okrasa po několika letech nerozpadne, jak se bohužel stává u dřevěných záhonů. Betonový vyvýšený záhon je proto také úsporný. Vydrží po dlouhé dekády stále nezměněn.  

Kůlnička na nářadí nesmí chybět?  

Většina z nás si pro svou zahradu představuje jen základní typy nářadí. Postupem času ale zjistíte, že si přejete ulehčit si práci. Budete tak zřejmě mít robotickou sekačku na trávu, strunovou sekačku, ale také spoustu drobných kousků nářadí. Do garáže se vám sice možná vejdou, ale musíte neustále chodit pro hnojivo, motyčky, nebo pro semínka do garáže. Kůlnička na nářadí, ve které budou konve i truhlíky, se vždy hodí.  

Některé plodiny se milují 

Až budete plánovat, co a kde bude růst, zjistěte si základní informace o plodinách, které se vzájemně doplňují. Budou lépe prospívat, mít větší výnosy, i se lépe chránit proti škůdcům. Například do skleníku, kde pěstujete rajčata, přidejte vždy několik rostlin aksamitníku. Afrikány odpuzují komáry, ale i mnohé škůdce. Mrkve sejte do blízkosti patisonu a květáku.  

Užijte si zahradu i večer 

Když se dobře oblečete, můžete si krásu zahrady užívat i ve večerních hodinách, a to po celý rok. Je dobré si vyznačit cestičku například pomocí solárních svítidel. Umístěte do zahrady pohodlnou lavičku, na kterou si budete moci přijít pozorovat hvězdy kdykoliv se vám zachce. Třeba ve spacáku.  

Už se těšíte na svou oázu klidu i zdroj zdravých dobrot?