Jak pěstovat zeleninu ve fóliovníku

Neurodilo se vám tento rok hodně zeleniny nebe vás pěstování naopak chytlo natolik, že v něm ještě pár týdnů chcete pokračovat? Pak možná zvažujete, že si na zahradě postavíte fóliovník z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby. Fóliovníky se v posledních letech těší velké oblíbenosti a popularitě, pojďme si proto říci, co v nich lze pěstovat nebo jaké jsou jeho přední výhody.

Jaké jsou výhody fóliovníku?

K předním výhodám fóliovníku patří především jejich kvalitní konstrukce s kvalitní fólií. Díky tomu chrání rostliny i v chladnějších dnech, kdy teplota sahá potřebné k minus pět stupňů Celsia. Navíc Rostlina zajišťuje prakticky Stejné podmínky jako skleník, je to však mobilní řešení v porovnání se skleníkem.

Co lze pěstovat ve fóliovníků?

Ve fóliovníku lze pěstovat prakticky všechno to, co lze pěstovat ve skleníku. Nejvíc se v něm daří bylinkám používaným při vaření, jako například pažitka, oregano nebo bazalka. Pokud v něm chcete pěstovat zeleninu, vysaďte do něj především brokolici, celer, pórek nebo květák.

Velmi dobře se ve fóliovníku daří rajčatům nebe dýním či cukety. Za vyzkoušení stojí i melouny, které díky tomu, aby budou dostatečně chráněny před nepřízní počasí, porostou doslova jako z vody.

Jak pěstovat zeleninu ve fóliovníků

Utvrdili jste se v tom, že opravdu budete pěstovat zeleninu ve fóliovníku? Pak se ptáte, jak na to. Jako bonus vám přináší několik tipů, které rozhodně oceníte.

  • Fóliovník postavte na místo, kde je dostatek světla. To zelenina ke svému životu potřebuje stejně jako dostatek vzduchu.
  • Pamatujte na to, že byste měli vysazovat zeleninu požadující stejné teplotní podmínky. Ne všechny druhy zeleniny potřebují totéž.
  • Samostatně by se měly pěstovat salátové okurky, které jsou podle odborníků teplotně nejnáročnější. Pěstují se ve velkém teple, které může dosáhnout i pětatřicet stupňů Celsia.